Start Shibarium i od razu kłopoty. Powiązane tokeny tracą na wartości | Wiadomości | CrypS.

Start Shibarium i od razu kłopoty. Powiązane tokeny tracą na wartości

shiba inu shib

Shibarium, czyli nowa, warstwa 2 skalująca sieć Ethereum, miała trudny początek – przynajmniej jeśli chodzi o cenę powiązanych z nią tokenów. 


Chociaż wielu posiadaczy Shiba Inu (SHIB) miało nadzieję na znaczący wzrost wartości tokenów SHIB, BONE oraz LEASH wraz z uruchomieniem sieci Shibarium w dniu 16 sierpnia, to życie szybko zweryfikowało ich oczekiwania. 

Gwałtowne spadki cen

W chwili publikacji tego tekstu cena SHIB spadła o 6,43% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy BONE stracił ponad 29,73%  w tym samym okresie. Token LEASH, służący do nagradzania za staking i mający niską podaż, odnotował spadek o 20,57 % w ciągu dnia. To pokazuje, że inwestorzy dosyć negatywnie się zaskoczyli w zakresie przewidywań wzrostu kursów. 

Wykres przedstawia kurs SHIBUSD. Źródło: TradingView.com

Potencjalne problemy z uruchomieniem Shibarium

Główny deweloper Shibarium – Shytoshi Kusama – ujawnił, że zespołowi nie udało się odzyskać aktywów przeniesionych do sieci. Eksperci od blockchaina zwrócili uwagę na potencjalne problemy z siecią, wskazując na “martwy” RPC i opisując eksplorator bloków jako ”coś okropnego”.

 

Ostatni blok w sieci został dodany ponad 8 godzin temu, a wiele poprzednich zostało wydobytych, ale wciąż czeka na zaimportowanie. Niestety powyższe zdarzenie pokazuje, że ta technologia nie działa zgodnie z założonym celem.

Problemy techniczne i obawy społeczności

Co ciekawe – pewien użytkownik Shibarium napotkał problem techniczny z eksploratorem bloków, twierdząc, że nie mógł sprawdzić swojego salda po przeniesieniu przez RPC. Strona internetowa Shibarium RPC była niedostępna w chwili pisania tego artykułu. Członkowie społeczności zaczynają obawiać się, że most może być wadliwy. Łączna suma zablokowanych środków wynosi prawie 2,46 miliona dolarów, w tym 1,7 miliona dolarów w etherze (ETH) oraz dodatkowe 762 tys. dolarów w tokenie BONE Shibarium.

Podsumowanie

Niepewny start Shibarium i spadek cen powiązanych tokenów podkreślają wyzwania przed jakimi stoi młoda technologia blockchain. W miarę rozwoju branży krypto, takie sytuacje bez wątpienia będą stanowić przypomnienie o zachowaniu ostrożności i dokładnej analizy przed inwestowaniem jakichkolwiek środków w większy projekt – nawet gdy stoją za nim duzi gracze. 

shiba inu shibreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.