Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.05.2023]

Kurs kryptowalut 17.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 maja 2023 roku


Spis treści:


Telegram jednak nie jest taki bezpieczny?

Odkryto, że popularny w społeczności kryptowalut komunikator – Telegram – zawierał w swoim kodzie lukę. W wyniku tego udało się dokonać exploita, który prowadził do przejęcia kontroli nad aparatem fotograficznym w urządzeniach mobilnych użytkowników.

Czytaj więcej: Użytkownicy Telegrama są podglądani przez aparaty telefonów?


SEC otrzymuje potężny cios w sprawie przeciwko Ripple

Ripple uzyskało sądową zgodę w sprawie przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), by jako dowodu przeciw regulatorowi użyć kluczowej wypowiedzi byłego dyrektora SEC. Czy to przechyli szalę zwycięstwa na stronę emitenta XRP?

Czytaj więcej: Przełom w sprawie Ripple i SEC. Wypowiedź byłego dyrektora pogrąży komisję? Kurs XRP w górę


Kryptowalutowa anonimowość w Europie dobiegła końca?

Rada Europejska chce wprowadzić obowiązek składania dodatkowych informacji przy raportach podatkowych. Podpisywanie adresata transferu środków na blockchainie imieniem i nazwiskiem? Czy kluczowy filach technologii blockchain został właśnie zachwiany?

Czytaj więcej: Nowe europejskie prawo oznacza zamach na anonimowość kryptowalut?

Upadek Signature to wina kryptowalut. Twierdzi regulator

Signature Bank, który został zamknięty w marcu tego roku, był mocno przychylny podmiotom z sektora cyfrowych aktywów. Czy to zaważyło o jego losie? Zdania są podzielone.

Czytaj więcej: FDIC twierdzi, że jedną z przyczyn upadku Signature były kryptowaluty


Inwestorzy Bitcoina wolą przeczekać zawirowania w sieci?

Chociaż na blockchainie Bitcoina w ostatnim czasie dużo się dzieje, to spada liczba aktywnych adresów BTC. Ostatni raz tak niski poziom można było odnotować w lipcu 2021 roku. Co może być tego przyczyną?

Czytaj więcej: Liczba aktywnych adresów w sieci BTC spadła do poziomu z 2021 roku


Ledger umożliwi tworzenie kopii zapasowych frazy seed

Popularny producent portfeli sprzętowych ogłosił, że wprowadza na rynek nowe rozwiązanie. Chodzi bowiem o możliwość podziału frazy seed na trzy fragmenty, które są przechowywane przez trzy różne podmioty w zaszyfrowanej formie.

Czytaj więcej: Ledger doda opcję odzyskiwania klucza prywatnego do Nano X


Michael Saylor z ważnym ogłoszeniem dla entuzjastów Bitcoina

Popularny maksymalista BTC, dyrektor wykonawczy MicroStrategy – Michael Saylor – przekazał za pośrednictwem Twittera, że jego firma opracowuje specjalny produkt dla wszystkich inwestorów Bitcoina. Chodzi dokładnie o projekt, który będzie pomagał w tworzeniu specjalnych programów nagród wypłacanych w pierwszej kryptowalucie.


Znaleziono rozwiązanie problemu BRC-20! Sieć Bitcoina odetchnie?

Blockchain Bitcoina jest obecnie poważnie zatłoczony, przez co jego przepustowość transakcji działa z pewnymi problemami. Innym problemem, z którym zmagają użytkownicy sieci, jest kwestia ogromnych opłat transakcyjnych. Genezą całej tej sytuacji jest szalony hype na bicie memecoinów opartych o standard BRC-20, który jest efektem protokołu Ordinals. Jednak firma Lightining Labs opracowała rozwiązanie, które będzie stanowić kompromis w sporze między fundamentalistami Bitcoina, a entuzjastami nowych funkcjonalności w jego sieci. Źródło –> Cointelegraph


Tether inwestuje w Bitcoina!

Emitent największego stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej – USDT – firma Tether oznajmiła, że wchodzi na rynek pierwszej kryptowaluty. Opublikowano dziś informację, że od maja podmiot ten będzie regularnie lokował 15% swoich zysków operacyjnych w Bitcoinie. Czy to oznaka, że hossa na BTC właśnie się zaczyna?

Kurs kryptowalut 17.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.