FDIC twierdzi, że jedną z przyczyn upadku Signature były kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

FDIC twierdzi, że jedną z przyczyn upadku Signature były kryptowaluty

Dawid Kucharczyk
fdic wzywa banki do ujawniania zaangażowania na rynku kryptowalut

Amerykańska Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) zakończyła dochodzenie w sprawie przyczyn upadku przyjaznego branży kryptowalutowej banku Signature.


Według szefa agencji, Martina Grunberga, przyczyniło się do tego ryzyko związane z aktywami cyfrowymi. Zgodnie z oświadczeniem regulatora, “źródłem problemów” było złe zarządzanie instytucją finansową. Organy regulacyjne zamknęły Signature w marcu 2023 r. po Silicon Valley Bank. Później Departament Skarbu USA, Fed i FDIC ogłosiły pomoc dla tych instytucji. W raporcie czytamy:

Signature nie oceniła ryzyka związanego z depozytami kryptowalutowymi i polegania na nich, a także podatności na wstrząsy w branży w latach 2022 i 2023. Nieodpowiednie zarządzanie ryzykiem spowodowało, że bank nie zarządzał swoją płynnością w okresie napięć.

FDIC oszacował szkody spowodowane upadkiem Signature na 2,4 miliarda dolarów. Zauważył również, że 67 procent depozytów było nieubezpieczonych.

Odmienne stanowisko innych regulatorów

Niektóre agencje zajmują przeciwne stanowisko. Adrienne Harris, rzeczniczka regulatora bankowego stanu Nowy Jork, nie zgodziła się z sugestią, że Signature Bank upadł z powodu powiązań z branżą kryptowalut. Według niej upadek instytucji był wynikiem paniki wśród klientów spowodowanej upadkiem Silicon Valley Bank.

W marcu FDIC dała klientom kryptowalut Signature tydzień na wypłatę środków i zamknięcie kont. W tym samym miesiącu spółka zależna NYCB, Flagstar Bank, kupiła część upadłej instytucji za 38,4 miliarda dolarów. Depozyty aktywów cyfrowych nie zostały uwzględnione w tej transakcji.

fdic wzywa banki do ujawniania zaangażowania na rynku kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.