Liczba aktywnych adresów w sieci BTC spadła do poziomu z 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Liczba aktywnych adresów w sieci BTC spadła do poziomu z 2021 roku

Dawid Kucharczyk
czy bitcoin zostanie zakazany

Pomimo ciągłego wzrostu wolumenu przeprowadzanych transakcji w sieci Bitcoina, liczba aktywnych adresów spadła do najniższego poziomu od lipca 2021 roku i wynosi obecnie 764 tysięcy.liczba transakcji btc

Jak przekazał serwis The Block, ludzie wahają się przed dokonywaniem transakcji z powodu wysokich opłat transakcyjnych. Te z kolei wzrosły z powodu hype’u wokół tokenów BRC-20 i Ordinals. Te dwa wynalazki doprowadziły bowiem do wzrostu aktywności w sieci.

Według publikacji, średnia prowizja tego blockchaina wzrosła z około 2,5 USD do najwyższego poziomu 16,08 USD w ciągu roku.

transakcje btc

Rośnie liczba transakcji

Jednocześnie liczba dziennych transakcji w sieci nadal rośnie. W dniu 12 maja 7-dniowa średnia krocząca osiągnęła nowy rekordowy poziom – 587 100.

liczba transakcji btc

Ekspert The Block podsumował obecną sytuację następującymi słowami:

Widzę świat, w którym niedawny sukces tokenów Ordinals i BRC-20 sprawił, że hejterzy się wycofali. Ponadto wielu obrońców tych innowacji to weterani bitcoina, którzy są prawdopodobnie wystarczająco bogaci, aby utrzymać szum wokół nich

W chwili pisania tego tekstu pierwsza kryptowaluta notowana jest na poziomie 27 015 USD, co oznacza spadek o 0,29% w ciągu 24 godzin. Bitcoin traci także na wartości o 2,3% w skali tygodnia. BTC jest również tańszy o 8,57% niż miesiąc temu.

kurs bitcoina
czy bitcoin zostanie zakazanyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.