Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 17.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 17 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Poziom BTC na giełdach dalej maleje. To dobry znak

Rynek bitcoina powtarza ten sam schemat, co 4 lata temu, gdy w jego sieci miał zajść kolejny halving. Obecny odpływ cyfrowego złota ze scentralizowanych giełd należy traktować m.in. tak, że długoterminowi inwestorzy uważają jego cenę za zbyt niską, by się go pozbywać. To eliminuje natomiast presję sprzedażową, więc patrząc nieco szerzej na kolejne miesiące, kurs BTC jest niemal skazany na kolejne wzrosty.

Czytaj więcej: Odpływy BTC z giełd na najwyższym poziomie od 15 miesięcy. Rynek odzyskuje siły?

Spekulanci przerzucają się na bardziej ambitne projekty

Gdy rynek rozkwita, wszystko świeci na zielono, a nastroje wśród inwestorów są często aż nadto euforyczne, to czasami zapomina się o kluczowych kwestiach. W momencie pojawienia się krwi na wykresach cenowych zaczyna się robić już nieco poważniej i wtedy inwestorzy muszą działać szybko, by zahamować poziom strat. Znany analityk podzielił się swoją ostatnią obserwacją co do zachowania rynku podczas ostatnich korekt oraz wskazał, które segmenty jego zdaniem zrobią furorę w czasie tej hossy.

Czytaj więcej: Kolejny krach na rynku krypto doprowadzi do ucieczki inwestorów w te projekty

CEO Telegrama ostrzega przed rosnącą inwigilacją

Dziś musimy naprawdę się postarać, by pewne instytucje i korporacje wiedziały o nas jak najmniej. Prywatność zaczyna stawać się czymś deficytowym, do czego swoją rękę przykłada sporo narzędzi, z których korzystamy na co dzień. Postępujące regulacje również przyśpieszają zanik naszej anonimowości. Pavel Durov dostrzega jednak szasnę dla pewnej gałęzi rynku technologicznego w związku tym problemem. W najnowszym wywiadzie opowiedział także o tym, jak FBI chciało dobrać się do danych użytkowników Telegrama.

Czytaj więcej: FBI chciało przejąć Telegram. Pavel Durov mówi o przyszłości prywatności

USDP zaliczył depeg i… skoczył do góry

Z tymi stablecoinami to bywa różnie w ostatnim czasie. Chociaż pod koniec zeszłego roku teoretycznie stabilna kursowo kryptowaluta od Paxos otrzymała najwyższe noty w tej kwestii, to teraz doznała pewnej anomalii. W następstwie wzrostu jej kursu powyżej parytet jednego dolara, pewien trader stracił prawie pół miliona dolarów.

Czytaj więcej: Stablecoin od Paxos nagle wystrzelił ponad 1 USD. Trader traci 529 000 USDC w wyniku likwidacji

ETF-y w Hongkongu są przereklamowane? Analityk mówi o słabościach tego rynku

Od momentu uruchomienia spotowych ETF-ów na bitcoina w Stanach Zjednoczonych do emitentów tego typu instrumentów finansowych wpłynęło już około 15 miliardów dolarów. Eric Balchunas z Bloomberga uważa, że zatwierdzenie funduszy giełdowych na BTC i ETH przez Hongkong, mimo potencjału do przebicia sukcesu USA, nie przyniesie lokalnym zarządcom aktywami większych wpływów. Analityk pisze o kwocie maksymalnych… 500 mln dolarów i to tyle. Skąd ten pesymizm?

Czytaj więcej: ETF-y w Hongkongu mogą nie powtórzyć sukcesu USA. Analityk Bloomberga tłumaczy, dlaczego

Znany inwestor prezentuje swój portfel. Jest trochę zaskoczeń

W ostatnim czasie coraz częściej różni guru finansowi zaczynają odrywać karty w kwestii zawartości swojego portfela. Kolejny raz już swoimi zasobami pochwalił się były dyrektor banku Goldman Sachs, czyli Raoul Pal. W poprzednich latach zaskoczenie budziło to, że porzucił bitcoina na rzecz etheru. Okazuje się, że w tej hossie przedsiębiorca postawił na jeszcze inny ekosystem.

Czytaj więcej: Raoul Pal prezentuje swój portfel i wyjaśnia, dlaczego postawił na te kryptowaluty

Giełda Bitget wystartowała z nową platformą do stakingu

Staking to doskonała forma na generowanie dochodu pasywnego bez ponoszenia większego ryzyka na rynku kryptowalut. Giełda Bitget uruchomiła niedawno swoją nową platformę o nazwie PoolX, w ramach której można stake’ować wiele tokenów. Tutaj warto wspomnieć, że zasady jej działania nieco odbiegają od standardowego schematu stakingu, co stanowi jej dodatkowy walor.

Czytaj więcej: Kluczowa zmiana w systemie stakingu. Giełda Bitget prezentuje PoolX

Kursy kryptowalut 17.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.