Raoul Pal prezentuje swój portfel i wyjaśnia, dlaczego postawił na te kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Raoul Pal prezentuje swój portfel i wyjaśnia, dlaczego postawił na te kryptowaluty

Karolina Zawodnik
Raoul Pal

Były dyrektor ds. sprzedaży akcji europejskich funduszy hedgingowych w Goldman Sachs ujawnił swoje mocne zainteresowanie jednym z konkurentów Ethereum. Podczas wystąpienia na kanale Bankless Raoul Pal wyjaśnił, dlaczego faworyzuje tego konkretnego altcoina.


  • Raoul Pal ujawnił swoje bycze nastawienie do projektu Solana oraz przynależnej do niego kryptowaluty SOL,
  • Okazuje się, iż SOL stanowi znaczną część portfela kryptowalutowego byłego dyrektora Goldman Sachs.

Raoul Pal obnaża swój portfel kryptowalut

Znani przedsiębiorcy coraz częściej dzielą się informacjami na temat własnych preferencji inwestycyjnych. Tak też zrobił w ostatnim czasie Raoul Pal, ujawniając swoją słabość do jednego z największych altcoinów. Nie jest to jednak ether (ETH).

Podczas wystąpienia na kanale YouTube Bankless, wspomniany ekspert ujawnia, że to SOL stanowi około 4/5 jego portfela kryptowalutowego. Pozostałą część zajmują memecoiny oraz kolekcjonerskie cyfrowe aktywa.

Jestem w 80% w SOL. Całe moje ETH to obecnie NFT (niezamienne tokeny). Kupuję wysokiej klasy artystyczne NFT.

– podkreślił Raoul Pal.

Obok zdradził, że trzyma trochę środków również w firmie zarządzającej instytucjami skupionymi na cyfrowych aktywach Exponential Age Asset Management. Zaznaczył również, iż wspomniane wirtualne waluty stworzone dla żartu tj. dogwifhat (WIF), dogecoin (DOGE), czy bonk (BONK) stanowią jedynie 1% jego portfela.

Raoul Pal wyjaśnił również, co skłoniło go do inwestycji all-in w Solanę. Okazuje się, iż był to wykres pary SOL/ETH, który wyróżniał się w 2022 r. Inwestor ten powtórzył, że zrobił to samo, co w przypadku zakupu ETH w 2020 r.

Aktualna sytuacja na rynku

W chwili pisania tego tekstu Solana plasuje się na 5 pozycji wśród największych kryptograficznych projektów. Jej kapitalizacja rynkowa przekracza 58,1 mld dol. SOL zrobiło ogromny progres w tym roku, jeżeli chodzi o wzrosty. Obecnie jednak porusza się za resztą czołowych wirtualnych walut, które doświadczają spadków. Jej cena jednostkowa to obecnie około 130 dol. za monetę. Altcoin ten nie pobił również swojego ATH sprzed kilku lat, co wskazuje na potencjalne miejsce na wzrosty.

Tymczasem rywal Solany również notuje spadki. Cena wirtualnej waluty przynależnej do sieci Ethereum zanurkowała poniżej linii 3 tys. dol. za monetę. W obecnym roku ETH dotarło jedynie do okolic 4,1 tys. dol. Swoje ATH z 2021 r. kryptowaluta ta odnotowała na poziomie 4,8 tys. dol.

Z kolei bitcoin (BTC), który osiągnął nowy szczyt cenowy w połowie marca br., obecnie doświadcza widocznego osłabienia. Dzieje się to na około 2 dni przed halvingiem. Ten z kolei zmniejszy nagrodę blokową tej kryptowaluty o połowę. Wydaje się więc, że przewodzi on w spadkach.

Raoul Palreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.