Odpływy BTC z giełd na najwyższym poziomie od 15 miesięcy. Rynek odzyskuje siły? | Wiadomości | CrypS.

Odpływy BTC z giełd na najwyższym poziomie od 15 miesięcy. Rynek odzyskuje siły?

Jacek Walewski

Rynek zaczyna powoli grać pod halving. Ilość BTC opuszczających scentralizowane giełdy wzrosła do poziomu nienotowanego od ponad 15 miesięcy. 


  • Pod koniec tego tygodnia w sieci bitcoina zajdzie halving. Rynek zaczyna pod to grać,
  • Liczba bitcoinów, które wypłacono z giełd jest najwyższa od 15 miesięcy.

Inwestorzy wracają do hodlowania?

Powyższe dane zawarto w raporcie Bitfinex Alpha. I tak kwota netto bitcoinów, które opuściły giełdy w dniu 12 kwietnia, była najwyższa od stycznia 2023 r. To jasny sygnał, że inwestorzy musieli już uznać, że BTC jest ponownie “tanie” i znów warto je hodlować.

W ostatnim miesiącu posiadacze długoterminowi (ci, którzy trzymają swoje BTC dłużej niż 155 dni) sprzedawali swoje aktywa po około 16 800 BTC dziennie. Analitycy odkryli podobieństwo pomiędzy działaniami posiadaczy BTC obecnie i w grudniu 2020 r., na krótko przed odnotowaniem przez rynek dużej pompy.

Do tego dochodzi element halvingu, który długoterminowo sprawia, że kurs jest niemal skazany na wzrosty (zakładając rosnący popyt).

Współzałożyciel Swarm Markets, Timo Lechesa, w rozmowie z mediami ostrzegł jednak też, że należy zachować pewną ostrożność. Obniżenie nagrody dla górników oznacza, że ci mogą w najbliższym czasie zrzucać na rynku swoje zapasy. W końcu halving oznacza dla nich mniejsze zarobki.

Na to nakładają się niepokoje geopolityczne. Choć i na tym polu się trochę uspokaja. Do wybuchu wojny Izraela z Iranem raczej nie dojdzie. USA odpowiedzią zaś na ostatni atak Teheranu tylko sankcjami.

Kurs bitcoina dziś

Kurs bitcoina wynosi obecnie ok. 64 000 USD, co oznacza wzrost 0 1,7%  od wczoraj. Przypomnijmy, że w weekend cena spadła poniżej 61 000 USD. W ciągu 7 dni cena spadła jednak nadal o ok. 8%.

Od piątku do soboty na rynku doszło do likwidacji długich i krótkich pozycji o wartości ponad 1,8 miliarda USD. Wszystko w reakcji na wystrzelenie przez Iran dronów i rakiet, które miały zagrozić Izraelowi (większość została zestrzelona i to poza terytorium Izraela).

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje dziś 3091 USD, co przekłada się na 0,6% wzrostu w skali 24 h i spadek o 13% w ciągu 7 dni.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.