Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.02.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 17 lutego

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 lutego 2023 roku


Spis treści:


W 2022 inwestorzy wydali 4,6 mld USD na tokeny „pump and dump”

Według wczorajszego raportu firmy analitycznej Chainalysis, w 2022 roku inwestorzy kryptowalutowi przelali aż 4,6 mld USD kupując tokeny podejrzewane o bycie częścią schematów “pump and dump”. Najbardziej produktywny domniemany twórca “pump and dump” mógł samotnie uruchomić nawet 264 takich tokenów.

Czytaj więcej: W 2022 inwestorzy wydali 4,6 mld USD na tokeny „pump and dump”


China Telecom wprowadzi w Hongkongu kartę SIM opartą na blockchainie

Największa chińska państwowa firma telekomunikacyjna China Telecom nawiązała współpracę z projektem Conflux Network. Wspólnie przeprowadzą pilotaż karty SIM z obsługą blockchaina (BSIM) w Hongkongu. Karta SIM będzie mogła przechowywać klucze publiczne i prywatne użytkownika, pomagając tym samym w zarządzaniu nimi.

Czytaj więcej: China Telecom wprowadzi w Hongkongu kartę SIM opartą na blockchainie


SEC pozywa Do Kwona i Terraform Labs

16 lutego Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła singapurską firmę Terraform Labs PTE Ltd i Do Kwona o zaaranżowanie wielomiliardowego oszustwa w zakresie papierów wartościowych dot. aktywów kryptowalutowych. 55-stronicowa skarga komisji została złożona w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Czytaj więcej: SEC pozywa Do Kwona i Terraform Labs


Strike umożliwi firmom przesyłanie USD przez Bitcoin Lightning Network

Dzięki nowemu rozwiązaniu Strike, firmy będą mogły odbierać natychmiastowe płatności w dolarach za pośrednictwem sieci Bitcoin Lightning Network. To istotna nowość, ponieważ pozwala uzyskać dostęp do nowych rynków i klientów – także tych bez konta w banku.

Czytaj więcej: Strike umożliwi firmom przesyłanie USD przez Bitcoin Lightning Network


Bitcoin po 30 000 dolarów jeszcze w marcu – twierdzi miliarder

Mike Novogratz z Galaxy Digital twierdzi, że bitcoin wzrośnie do 30 000 USD jeszcze w I kwartale tego roku. Wcześniej miliarder prognozował cenę bitcoina na poziomie 500 000 dolarów. Były to jednak przewidywania, które formułował w bardziej długoterminowej perspektywie.

Czytaj więcej: Bitcoin po 30 000 dolarów jeszcze w marcu – twierdzi miliarder


Giełda OKX ogłasza nowy OKBChain

Pochodząca z Seszeli giełda kryptowalut OKX ogłosiła uruchomienie swojego nowego blockchaina o nazwie OKBChain, który jest oddzielny od istniejącego, kompatybilnego z Ethereum Virtual Machine (EVM) protokołu smart kontraktów OKXChain. Według założyciela OKX, Star Xu, nowy OKBChain będzie wspierał rozwój zdecentralizowanego ekosystemu OKB. OKB, token użytkowy giełdy odnotował natychmiastowy wzrost do nowego all-time high (ATH).


Binance przeniósł środki z konta bankowego amerykańskiej filii Silvergate w 2021 roku

Giełda kryptowalut Binance przeniosła około 400 milionów dolarów środków z konta Binance US w Silvergate Bank do firmy handlowej o nazwie Merit Peak. Według Reuters, Binance przeniósł środki między styczniem a marcem 2021 roku z konta BAM Trading w Silvergate. BAM Trading to nazwa podmiotu obsługującego Binance US. Merit Peak to firma handlowa, którą amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) bada pod kątem jej powiązań z Binance. –> źródło: CoinDesk 


Korea Południowa myśli o zakazie stakingu kryptowalut

Regulatorzy finansowi z Korei Południowej planują dokonać przeglądu usług stakingu kryptowalut. Wygląda na to, że zainspirowali się oni działaniami ich amerykańskiego odpowiednika z SEC. W rezultacie usługi stakingu świadczone przez giełdy i spółki z branży mogą zostać w tym kraju zakazane. –> źródło: News1


Hongkong otworzy się na handel kryptowalutami od 1 czerwca? Nie całkiem

Krążąca wczoraj informacja, według której Hongkong otworzy się w tym roku na kryptowaluty nie do końca pokrywa się z prawdą.

Wbrew tweetowi, na który odpowiedziało wiele prominentnych osób z branży, 1 czerwca dostęp do handlu cyfrowymi aktywami w Hongkongu otrzymają jedynie akredytowani profesjonaliści. Inwestorzy detaliczni nadal nie będą mogli zbliżać się do kryptowalut, chociaż lokalny regulator (SFC)  zapowiada debaty na ten temat. –> źródło: CoinDesk


Skała NFT sprzedana za milion złotych

EtherRock numer nr. 30 został sprzedany wczoraj za 139 ETH, czyli 238 000 dolarów, lub ponad 1 mln złotych.

kurs kryptowalut 17 lutegoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.