China Telecom wprowadzi w Hongkongu kartę SIM opartą na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

China Telecom wprowadzi w Hongkongu kartę SIM opartą na blockchainie

Redakcja
china telecom

Największa chińska państwowa firma telekomunikacyjna China Telecom i projekt Conflux Network ogłosiły rozpoczęcie programu pilotażowego karty SIM z obsługą blockchaina (BSIM) w Hongkongu.


Projekt, który obiecuje być największym sprzętowym produktem blockchain na świecie, powinien zostać uruchomiony do końca roku. Karta SIM będzie mogła przechowywać klucze publiczne i prywatne użytkownika, pomagając tym samym w zarządzaniu nimi. Możliwe będzie również bezpieczne korzystanie z podpisów cyfrowych za pomocą BSIM bez ich ujawniania – obiecują twórcy.

Wkrótce po ogłoszeniu partnerstwa China Telecom z Conflux, natywny token startupu – CFX wzrósł o ponad 2000% – według CoinGecko.

cfx kurs

China Telecom to największy operator telefoniczny w ChRL i trzeci co do wielkości operator komórkowy. Posiada on ponad 372 miliony abonentów.

Startup Conflux został założony w 2018 roku. Udało mu się pozyskać 35 mln dolarów od dużych inwestorów, wśród których znaleźli się Sequoia China, Huobi Group, Shunwei Capital i Rong360.

W 2021 roku Komitet Nauki i Technologii w Szanghaju, a także administracja dzielnicy Changning przyznały Conflux grant w wysokości 5 milionów dolarów, aby startup mógł rozwijać najnowocześniejsze technologie.

china telecomreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.