SEC pozywa Do Kwona i Terraform Labs

SEC pozywa Do Kwona i Terraform Labs

Anna Sutowicz
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozywa Do Kwona i Terraform Labs za oszustwo.


Wygląda na to, że przewodniczący Gary Gensler i Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w ostatnim czasie coraz silniej uderzają w firmy z branży kryptowalutowej. 16 lutego komisja oskarżyła singapurską firmę Terraform Labs PTE Ltd i Do Kwona o naruszenie przepisów rejestracji i zwalczania oszustw zawartych w ustawie o papierach wartościowych i ustawie o giełdach.

Zgodnie ze skargą regulatora, od kwietnia 2018 roku do upadku programu w maju 2022 roku, Terraform i Do Kwon pozyskali miliardy dolarów od inwestorów handlując niezarejestrowanymi papierami wartościowymi na terenie USA. Agencja twierdzi także, że Terraform i Kwon wprowadzili inwestorów w błąd, co do stabilności stablecoina Terra.

Gensler o Terraform Labs

Przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział, że komisja ma wyspecjalizowaną kadrę zajmującą się tym rynkiem, ponieważ mimo tego, że oskarżeni próbowali uniemożliwić uzyskanie ważnych informacji odnoszących się do ich działalności – to organ dopiął swego. Jego zdaniem, ta sprawa pokazuje, jak daleko posuną się niektóre firmy kryptograficzne, aby uniknąć przestrzegania przepisów dotyczących papierów wartościowych, ale także pokazuje siłę i zaangażowanie oddanych urzędników Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Terraform i Do Kwon nie dostarczali opinii publicznej pełnego, uczciwego i prawdziwego obrazu oferowanych przez siebie usług, produktów, a także nie informowali o ryzyku, co jest wymagane w przypadku papierów wartościowych powiązanych z aktywami kryptowalutowymi (…) Twierdzimy również, że popełnili oszustwo, powtarzając fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia, aby zbudować zaufanie przed spowodowaniem niszczących strat dla inwestorów – oświadczył Gensler.

55-stronicowa skarga komisji została złożona w Sądzie Okręgowym USA dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.