Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 16.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 16 maja 2024 r.


Spis treści:


Binance poleci z podium w handlu BTC? CME rzuca wyzwanie giełdom

Absolutny gigant w kwestii kontraktów terminowych (w tym na bitcoina) planuje rzucić rękawicę takim giełdom kryptowalut, jak Coinbase czy Binance. CME przymierza się bowiem do uruchomienia handlu BTC na swojej platformie. Pozycja tego podmiotu w USA jest z kilku względów na tyle mocna, że może stać się poważną konkurencją dla wyżej wymienionych firm.

Czytaj więcej: Największa na świecie giełda futures chce wprowadzić handel spot bitcoinem

Aresztowano sprawców historycznego exploita Ethereum

Aresztowano dwóch sprawców exploita w sieci Ethereum, którzy ukradli z niej 25 milionów dolarów w różnych tokenach. Teraz odpowiedzą za swój czyn w amerykańskim sądzie i będą pierwszymi osobami w historii USA, które oskarżono o oszustwo elektroniczne z użyciem zastosowanej metody. Jak udało im się ukraść środki?

Czytaj więcej: Kryptowaluty warte 25 mln USD skradzione z Ethereum w 12 sekund. Rusza historyczny proces w USA

Wall Street stawia na bitcoina. Kolejny gigant ujawnia miliardową alokację

Jak na pierwszy kwartał działania w USA spotowych ETF-ów na bitcoina, uzyskany łączny wynik daje spore powody do zadowolenia. Jeden z czołowych zarządców aktywami w tym kraju poinformował, że posiada blisko 2 miliardy dolarów w kilku tego typu instrumentach finansowych. Poza nim otrzymujemy także info o innych firmach, które weszły na ten rynek i wszystko wskazuje na to, że będzie tego więcej.

Czytaj więcej: Ci giganci Wall Street weszli na rynek bitcoina. Jeden z nich zainwestował w ETF-y prawie 2 mld USD

FTX znów wykiwało swoich klientów

Zbankrutowana giełda kryptowalut kombinuje jak się da w kwestii spłaty swoich klientów. Z jednej strony chce ich udobruchać za pomocą dodatkowych odsetek do należnej im kwoty zwrotu, ale z drugiej dokłada im kolejnych zmartwień. Ci nie są zadowoleni z tego, w jaki sposób upadła giełda chce się z nimi rozliczyć, ale analitycy z K33 wskazują na pozytywy tej sytuacji.

Czytaj więcej: Wierzyciele FTX są wściekli, ale decyzja giełdy może wywołać kolejne wzrosty kryptowalut

AI mocno pokrzyżowało plany Microsoftu

Jedna z największych firm technologicznych na świecie od kilku lat próbuje ograniczyć emisję śladu węglowego. Cel jest bardzo szczytny i godny pochwały, jednakże wygląda na to, że działania Microsoft na przestrzeni ostatnich lat na nic się zdały. Przyczyną jest tu bowiem sztuczna inteligencja i ogromne zapotrzebowanie energetyczne, jakie ta generuje.

Czytaj więcej: AI rodzi spory problem wobec planów Microsoftu odnośnie ratowania klimatu

Za co świat kocha i nienawidzi Andrewa Tate?

Ma tyle samo zwolenników, co krytyków potępiających jego poglądy oraz propagowane postawy. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że podążają za nim miliony followersów i jego wpływ na ich wybory jest ogromny. Twierdzi, że od 2010 roku inwestuje w bitcoina, a ostatnio również promował pewien blockchain. Co wiemy o Andrew’ie Tate? Jakie biznesy prowadzi, skąd wynikają jego problemy prawne i czy są kwestie, w których można się z nim bezapelacyjnie zgodzić?

Czytaj więcej: Najbardziej kontrowersyjny inwestor bitcoina. Kim jest Andrew Tate?

Bitget Wallet prezentuje przełomowe rozszerzenie

Ekosystem Bitget Wallet w ostatnich miesiącach coraz bardziej się rozrasta i otwiera na kolejne opcje z sektora DeFi. Teraz ogłoszono uruchomienie dwóch nowych inicjatyw, które jeszcze bardziej wesprą rozwój projektów Web3

Czytaj więcej: Nowa platforma od Bitget Wallet to rewolucja DeFi? Giełda uruchamia fundusz o wartości 10 mln USD

Kursy kryptowalut 16.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.