Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.07.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowaluty 14.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 lipca 2023 roku


Spis treści:


Szalony rajd cenowy XRP. Przeskok o kilka miejsc w rankingu

Wczorajsza informacja o wygranej firmy Ripple z SEC wywołała momentalnie dynamiczny skok ceny jej tokena. Kurs XRP w pewnym momencie wybił prawie o 100%, a jego kapitalizacja rynkowa zwiększyła się o wiele miliardów dolarów. Co więcej, kryptowaluta ta zaczęła przeganiać czołowe projekty w rankingu 10 największych cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Szał po zwycięstwie Ripple. XRP kontynuuje rajd cenowy i wraca na amerykańskie giełdy

Czy to aby na pewno koniec problemów z SEC?

Chociaż sędzia Analisa Torres orzekła na korzyść Ripple, że XRP nie jest papierem wartościowym, to warto wziąć pod uwagę, pod jakim względem token ten nie powinien podlegać takowej klasyfikacji. Prawda jest taka, że euforia i wspomniany wyżej rajd cenowy tego aktywa wcale nie oznacza, że to koniec wojny rynku kryptowalut z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Gary Gensler prawdopodobnie jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i może niebawem przestąpić do kontrataku.

Czytaj więcej: Ripple wygrało ważną bitwę, ale nie wojnę. Jak SEC może jeszcze zaszkodzić firmie?

Bitcoin już nie jest najpopularniejszym blockchainem

Jak wynika z najnowszego raportu od platformy analitycznej IntoTheBlock, sieć BTC nie jest obecnie liderem, jeśli chodzi o dzienną aktywność pod względem przeprowadzanych transakcji. Blockchain najstarszej kryptowaluty nawet nie jest na drugim miejscu, a dopiero na trzecim. Tron obecnie należy do sieci, którą żartobliwie określa się, że ”nie jest dla biednych ludzi”.

Czytaj więcej: Nie tylko XRP. Ethereum również przeżywa oblężenie, gdy kurs ETH przebija 2 tys. USD

Multichain ma duże kłopoty

Od kilku tygodni w ekosystemie Multichain nie dzieje się za dobrze. Wokół projektu snuje się wiele podejrzeń o bycie tak naprawdę rug pullem, na co składa się kilka ”wtop”, jakie zaliczył w ostatnim czasie. Całość spina tajemnicze ”zaginięcie” dyrektora generalnego projektu, które teraz zostało wyjaśnione przez jego zespół. Jednak nie oznacza to koniec jego kłopotów, bowiem właśnie ogłoszono wstrzymanie działania Multichain ze względu na… brak płynności tego dostawcy blockchainowych mostów. Sprawa jest naprawdę pogmatwana.

Czytaj więcej: Multichain stracił płynność! Projekt ogłasza zawieszenie działalności

Bard, chatbot AI od Google wchodzi do Europy

Po kilku perturbacjach na tle prawnym jeden z największych rywali ChatGPT, czyli Bard od Google, jest już dostępny dla użytkowników z Unii Europejskiej. Co ciekawe, firma poinformowała o warunkach korzystania z tego narzędzia oraz informacjach, którymi będzie się dzieliła z użytkownikami. Chatbot Bard posiada również ciekawą cechę, która znacznie stawia go w konkurencyjnej pozycji w stosunku do produktu od firmy OpenAI.

Czytaj więcej: Google wprowadza swojego chatbota do Europy. Czym Bard się różni od ChatGPT?

Bybit ogłasza konkurs dla traderów. 8 mln dolarów w puli nagród

Platforma do handlu cyfrowymi aktywami ogłosiła start kolejnej edycji specjalnego konkursu ,,World Series of Trading”. Do wygrania są bardzo cenne nagrody, jak chociażby zegarek Rolexa czy samochód Lamborghini. Zapowiada się ciekawa rozgrywka, podczas której doświadczeni traderzy będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami strategicznymi na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut ogłasza kolejną edycję konkursu dla traderów

CEO Circle: Brak regulacji stablecoinów w USA skończy się katastrofą

Dyrektor generalny emitenta USDC w opublikowanym przez Circle filmie zwrócił się do Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jeremy Allaire wezwał prawodawców do jak najszybszego uregulowania rynku stablecoinów, bowiem jest to jedyny sposób, by uratować dolara amerykańskiego przed upadkiem. Waluta USA zaczyna być w coraz gorszej sytuacji, a rosnąca w siłę grupa BRICS może doprowadzić do tego, że straci on status globalnej waluty rezerwowej. To może natomiast być absolutną katastrofą dla gospodarki Stanów Zjednoczonych.

Akcje Coinbase na Nasdaq osiągają najwyższy poziom od 14 miesięcy

Sukces Ripple w batalii prawnej przeciwko SEC odbił się pozytywnie również na wielu spółkach z branży kryptowalut, które są notowane na giełdach. Najwięcej zyskało na tym Coinbase, bowiem wartość COIN skoczył o prawie 25% i osiągnęła poziom 107 dolarów. Ostatni raz taką wartość w przypadku tej spółki odnotowano w maju 2022 roku. Również akcje MicroStrategy oraz Hut 8 Mining Corp osiągnęły imponujące wzrosty.

Źródło: Reuters 

Binance skończyło 6 lat. Changpeng Zhao dzieli się z tej okazji refleksjami

Równo 6 lat temu, w 2017 roku wystartowała giełda kryptowalut, która dziś jest absolutnym gigantem na tym rynku. Z tej okazji jej współzałożyciel oraz dyrektor generalny – Changpeng Zhao – podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kilku spraw z nią związanych. Jak napisał, obecna zwiększona kontrola regulacyjna, która spadła na platformę, nie jest dla niego niczym zaskakującym. Wręcz stwierdził, że zupełnie to rozumie biorąc pod uwagę tragiczne wydarzenia z zeszłego roku. Zhao przy okazji powspominał początki giełdy i opowiedział o warunkach, w jakich zaczynała swoje funkcjonowanie.

Źródło: CryptoPotato

Kursy kryptowaluty 14.07.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.