Szał po zwycięstwie Ripple. XRP kontynuuje rajd cenowy i wraca na amerykańskie giełdy | Wiadomości | CrypS.

Szał po zwycięstwie Ripple. XRP kontynuuje rajd cenowy i wraca na amerykańskie giełdy

xrp ripple

Kapitalizacja rynkowa XRP wzrosła o ponad 21 miliardów dolarów w zaledwie trzy godziny. Sytuacja ma miejsce po częściowym zwycięstwie Ripple Labs nad Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Dosłownie kilka chwil po ogłoszeniu wyroku dotyczącego sporu SEC z firmą Ripple, jej token XRP odnotował skok kapitalizacji, który łącznie zagwarantował kryptowalucie w pewnym momencie poziom 46.1 miliardów dolarów. Oznacza to, że w skali światowej kapitalizacji, XRP awansował z siódmego miejsca na czwarte.

Wykres przedstawia kurs XRPUSD. Źródło: TradingView.

W momencie pisania tego materiału kurs XRP wynosi 0.7929 dolara. W ciągu ostatnich 24 godzin Ripple odnotowało wzrost o 67,9 procent. Cała branża kryptowalut świętuje sukces nad SEC:

Głos zabrał również Changpeng Zhao, czyli CEO giełdy Binance, która również toczy batalię prawną z regulatorami w Stanach Zjednoczonych. Wskazał on dyplomatycznie, że:

Nie chodzi w tej sprawie o zwycięstwo, tylko o bycie po właściwej stronie

Sąd kształtuje kurs XRP 

Cena XRP poszybowała w górę zaraz po tym, jak sąd w Nowym Jorku stwierdził, że kupno i sprzedaż XRP na giełdach kryptowalut nie były formą kontraktów inwestycyjnych. Spór Ripple Labs z SEC był tylko częścią większej sprawy, która dotyczy szeroko pojętych kroków SEC przeciwko branży krypto. Niemniej jednak po tym werdykcie, wartość XRP skoczyła aż o 98%, osiągając najwyższy poziom od dawna – 0,93 dolara za jednostkę. Zainteresowanie XRP było tak duże, że jedna z amerykańskich giełd kryptowalut, Uphold, na chwilę przestała działać z powodu ogromnego ruchu. 

Obecnie Uphold to jedna z niewielu dużych giełd w USA, które nadal sprzedają XRP, podczas gdy inne (w związku z konfliktem z SEC) zdecydowały się go nie oferować. 

XRP wraca do łask 

Nowy werdykt sądu zmienił sytuację dla wielu platform, które wycofały się z handlu XRP. Spowodował on falę aktywności związanej z ponownym wprowadzaniem XRP na znanych giełdach, takich jak Coinbase, Kraken i iTrustCapital

Ponadto spółka Gemini dowodzona przez braci Winklevoss, zasugerowała, że również może wkrótce ponownie wprowadzić XRP na swoją platformę. Bez wątpienia dzięki zwycięstwu w sądzie nad SEC, firma Ripple Labs może zobaczyć, jak XRP wraca do gry w pełnej okazałości. 

Skutki dla branży 

Dyrektor generalna Crypto Council for Innovation – Sheila Warren – wskazuje, że zwycięstwo Ripple nad SEC to: 

Duża sprawa. Od momentu wniesienia pozwu było jasne, że będzie miał on skutki dla całego sektora kryptowalut. Wyrok, który zapadł fundamentalnie podważa argument SEC, że ma ona władzę nad podstawowymi aktywami i że istnieje już jasność regulacyjna.

Jak pamiętamy, SEC postawiło akt oskarżenia przeciwko firmie Ripple, jej szefowi Bradowi Garlinghouse’owi i współzałożycielowi Chrisowi Larsenowi pod koniec 2020 roku. To doprowadziło do sytuacji w której wiele giełd kryptowalutowych przestało oferować XRP, zwłaszcza te działające w USA. Obecny werdykt pokazał, że SEC myliło się co do budowy i zastosowania Ripple, więc giełdy mogą legalnie nim obracać. Miejmy nadzieję, że w pozostałych przypadkach orzeczenia będą równie pozytywne dla branży krypto.

xrp ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.