Nie tylko XRP. Ethereum również przeżywa oblężenie, gdy kurs ETH przebija 2 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Nie tylko XRP. Ethereum również przeżywa oblężenie, gdy kurs ETH przebija 2 tys. USD

ethereum

Sieć drugiej co do wielkości kryptowaluty wyprzedziła Bitcoina pod względem aktywności. Ethereum stało się liderem, jeżeli chodzi o ilość dziennie przeprowadzonych transakcji. Obok wzrosła również cena etheru (ETH).


Według danych przedstawionych przez IntoTheBlock, w badanym 30-dniowym okresie w sieci, do której przynależy ETH, dokonano aż 944,5 tys. transakcji dziennie. Jest to wynik blisko 2-razy wyższy, niż ten odnotowany przez blockchain BTC

Sieć Ethereum liderem pod względem aktywności

Blockchain drugiej co do wielkości kryptowaluty zajmuje pierwszą pozycję, jeżeli chodzi o aktywność ze strony użytkowników. Sieć największej z wirtualnych walut uplasowała się dopiero na trzeciej pozycji z wynikiem 507,5 tys. dziennie przeprowadzonych transakcji.

Co ciekawe, drugie miejsce należy do projektu Algorand, który pokonał Bitcoina. W jego przypadku ilość transakcji w tym samym zakresie wyniosła 540,9 tys..

Kurs ETH odzyskuje poziom 2 tys. dol. za monetę

Na tle wiadomości o zwycięstwie firmy Ripple Labs nad amerykańskim regulatorem wiele altcoinów zaczęło odzyskiwać siły. W szczególności wzrosty zaczęły być widoczne na wykresach kryptowalut oskarżonych przez SEC o bycie niezarejestrowanym papierem wartościowym. 

Pozytywny sentyment zaczął powracać na rynek, co wzmocniło również kursy dwóch czołowych wirtualnych walut. BTC wzniósł się ponad poziom 31 tys. dol., a ETH powyżej linii 2 tys. dol..

Wczorajszą sesję ether zamknął na 7% plusie. Jego cena wzrosła z okolic 1,8 tys. dol. Wcześniej przez wiele tygodni kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty poruszał się bokiem. 

kurs-eth
Wykres ETH. Zakres 7-dniowy. Źródło: coinmarketcap.com

Warto jednak zauważyć, iż od początku br. osiągnęła ona duży progres. Ten rok rozpoczęła bowiem z ceną w wysokości około 1,2 tys. dol. Przy aktualnym kursie zmiana wynosi więc ponad 66%. Od ATH dzieli ją jednak dość duża przepaść, wynosząca 59%.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.