Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.06.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kursy kryptowalut 14.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Liczba BTC na CEXach jest znikoma. Byczy sygnał?

Łączny poziom wszystkich bitcoinów, które znajdują się na scentralizowanych giełdach kryptowalut, jest najniższy od 2018 roku. Zdecydowanie przyczynił się do tego listopadowy upadek FTX, któremu towarzyszył niemały skandal, ale i również obecne kłopoty popularnych platform w obliczu działań SEC. Jednakże tak niewielka liczba pierwszej kryptowaluty na rynkach do handlu oznacza jeszcze inne zjawisko, które może być zapowiedzią nowej hossy.

Czytaj więcej: Inwestorzy wypłacają bitcoiny z giełd. Najniższe poziomy od ponad 5 lat

Ledger wyprzedaje swoje portfele z dużą zniżką

Problemy wizerunkowe największego dostawcy zewnętrznych portfeli sprzętowych mocno odbiły się na zaufaniu społeczności kryptowalut do tego producenta. Ledger jednak próbuje wrócić do łask użytkowników i w ramach przyciągnięcia z powrotem do siebie klientów zorganizował atrakcyjną promocję na swoje wallety. Co by nie pisać, oferta jest naprawdę kusząca.

Czytaj więcej: Ledger próbuje naprawić swój PR i przecenia portfele o 30%

Straty po ataku na Atomic Wallet są o wiele większe, niż zakładano

Firma stojąca za popularnym cyfrowym portfelem – Atomic – bardzo łagodnie podeszła do tematu naruszenia ich zabezpieczeń, które miało miejsce na początku tego miesiąca. Generalnie, to zbytnio nic nie zrobiła po tym, jak niespełna dwa tygodnie temu przekazano, że doszło od masowych kradzieży kryptowalut, które były przechowywane w ich walletach. Użytkownicy są wściekli i zarzucają dostawcy całkowity brak działania oraz informowania o postępach w śledztwie, jeżeli w ogóle takie się toczy z jego strony. Natomiast pewna zewnętrzna platforma analityczna poinformowała, że udało się się wyśledzić napastników. Podano także sumę wszystkich środków, jakie zostały skradzione.

Czytaj więcej: Wiemy kto stoi za atakiem na Atomic Wallet. Firma pod ostrzałem krytyki

Zuckerberg rzuca wyzwanie Google w kwestii AI

Meta przedstawiła demo swojego nowego narzędzia, które jest oparte na sztucznej inteligencji. Nazywa się ono MusicGen i pozwala na ”komponowanie” muzyki za pomocą AI. Tym samym firma Marka Zuckerberga staje do rywalizacji z Google, które już wcześnie wypuściło swój program do sztucznego generowania muzyki.

Czytaj więcej: Meta prezentuje MusicGen. Nowe narzędzie AI do generowania muzyki

Altcoiny znikną z rynku kryptowalut?

Jeden z najsłynniejszych bitcoinowych byków na świecie, współzałożyciel MicroStrategy i były CEO tej firmy – Michael Saylor – jest przekonany, że w pewnym momencie bitcoin podwoi swoją dominację na rynku kryptowalut. Jest on zdania, że w następstwie silnych regulacji tego sektora przez władze, większość altcoinów zostanie prawnie wyeliminowana z rynku.

Czytaj więcej: Dlaczego bitcoin podwoi swoją dominację? Michael Saylor wskazuje kilka powodów

Poznaliśmy warunki działania kryptofirm w Hongkongu

W czasie, gdy w Stanach Zjednoczonych rynek kryptowalut nie jest w stanie doprosić się organów nadzorczych o przedstawienie konkretnych wytycznych, by bezproblemowo spełniać wszystkie wymogi prawne, władze Hongkongu wyłożyły na starcie kawę na ławę. Tamtejsza Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) opublikowała zakres obowiązków, które nakłada na podmioty parające się handlem cyfrowych aktywów w tym państwie-mieście.

Czytaj więcej: Hongkong publikuje wytyczne dla kryptofirm, które chcą działać na jego terenie

Wszystko, co warto wiedzieć o Litecoinie, a mogliście przegapić

W tym roku tzw. ”młodszy brat bitcoina”, czyli litecoin, nazywany często ”srebrną monetą”, przejdzie swój kolejny halving. Logiczne jest więc, że w miarę zbliżania się daty tego wydarzenia (sierpień), w mediach będzie pojawiało się coraz więcej spekulacji odnośnie ceny LTC. Przedstawiamy Wam pełną charakterystykę i historię tej legendarnej kryptowaluty. Znajdzie się na pewno kilka ciekawostek, o których wcześniej nie mieliście pojęcia.

Czytaj więcej: Co to jest litecoin? Jak działa LTC?

Legenda rapu wypuszcza swoje NFT. Mają ciekawe zastosowanie

Obecny CEO wytwórni Death Row Records, twórca multum hitów, człowiek orkiestra, miłośnik palenia marihuany i entuzjasta kryptowalut, czyli Snoop Dogg, wypuszcza kolejną kolekcję niewymiennych tokenów (NFT). Jest ona związana jego najnowszą trasą koncertową, w którą raper rusza już niebawem. Tokeny od muzyka posiadają naprawdę oryginalne utility i powinny przyciągnąć zagorzałych fanów MC z Zachodniego Wybrzeża.

Czytaj więcej: Snoop Dogg prezentuje nową kolekcję NFT. Tym razem jest ona naprawdę wyjątkowa

Upadła giełda w końcu ruszy z wypłatami środków dla klientów

Sąd upadłościowy w Delaware orzekł, że zbankrutowany tamtejszy oddział platformy Bittrex będzie mógł uruchomić wypłaty środków, które posiadali na niej klienci giełdy. Użytkownicy mogą od jutra, tj. 15 czerwca, rozpocząć wycofywanie swoich kryptowalut.

Źródło: Bitcoinist.com

Co dalej z petycją wysłaną do SEC przez Coinbase?

Coinbase postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce w kwestii jasności przepisów na amerykańskim rynku kryptowalut. W związku z tym w sierpniu zeszłego roku giełda wysłała do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) petycję, która miała przybliżyć stosunek regulatora do klasyfikacji cyfrowych aktywów jako papiery wartościowe oraz ich wizję regulacji tego sektora. Sęk w tym, że instytucja zupełnie zignorowała sprawę i udała, że nic się nie wydarzyło. Po zwróceniu się Coinbase o pomoc do sądu, regulator miał do wczoraj (tj. 13 czerwca) czas na odpowiedzenie na zadane pytania. I również tym razem ludzie Genslera pokazali, że w ich mniemaniu nie muszą się z nikim liczyć, tym bardziej odnosić się do żadnych pism.

Źródło: Cointelegraph.com

The Graph przenosi się na nowy blockchain

Popularny zdecentralizowany protokół służący do indeksowania oraz filtrowania danych na blockchainach – the Graph – opuszcza swoją dotychczasową sieć. W dniu 14 czerwca oficjalnie dokonano jego przeniesienia z Ethereum na Arbitrum. Jak wyjaśnia zespół projektu, celem tej zmiany jest redukcja opłat za gaz, przyspieszenie transakcji oraz zwiększenie adopcji protokołu.

Źródło: Blockworks.co

Kursy kryptowalut 14.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.