Inwestorzy wypłacają bitcoiny z giełd. Najniższe poziomy od ponad 5 lat | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy wypłacają bitcoiny z giełd. Najniższe poziomy od ponad 5 lat

btc-bitcoin

Podaż monet BTC trzymanych na największych scentralizowanych giełdach spadła do okolic niewidzianych od połowy dekady. Według danych on-chain wynosi ona obecnie jedynie 6,4%. Co doprowadziło do tak dużych odpływów bitcoinów?


Posiadacze wirtualnych walut zaczęli masowo wycofywać swoje BTC na zewnętrzne adresy kryptograficzne z kilku zróżnicowanych powodów. Jednym z nich jest niewątpliwie chęć zapewnienia większego bezpieczeństwa dla swoich środków oraz malejące zaufanie do scentralizowanych platform handlowych

Inwestorzy decydują się na “samoopiekę” nad bitcoinami

Według danych pochodzących od firmy analitycznej Santiment, posiadacze BTC intensywnie kontynuowali w ostatnim czasie wycofywanie swoich kryptoaktywów z giełd. Udostępniony przez nią wskaźnik mierzy procent całkowitej podaży bitcoina, który jest przechowywany w portfelach wszystkich scentralizowanych platform handlowych

Gdy wartość wspomnianego “miernika” wzrasta, wówczas świadczy to o tym, że inwestorzy wysyłają bitcoiny na giełdy. W odwrotnej sytuacji, gdy na wykresie maluje się spadek, wówczas mamy do czynienia z przenoszeniem BTC poza tego typu platformy. 

Przedstawione dane pokazują, iż wśród posiadaczy czołowej kryptowaluty panuje niepewność po ataku amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Binance i Coinbase. W obliczu pozwów, jakie otrzymały te giełdy, inwestorzy zaczęli podchodzić do nich z nieufnością i wycofywać swoje środki. 

Należy podkreślić, że bitcoiny masowo opuszczały scentralizowane giełdy już wcześniej. Trend ten był widoczny m.in. po upadku FTX. Posiadacze BTC mogli wyciągnąć wnioski z bankructwa tej platformy i postawić na “samoopiekę” nad własnymi kryptowalutami. 

Chęć HODLowania BTC

Analizując dane dot. podaży bitcoina na scentralizowanych giełdach, warto przypomnieć, iż zwykle zwiększa się ona, gdy inwestorzy przygotowują się do sprzedaży tej kryptowaluty. Wówczas bowiem transferują swoje środki z zewnętrznych adresów kryptograficznych na te należące do platform handlowych. Jest to wtedy niedźwiedzi sygnał, alarmujący o potencjalnym zrzucie dużej ilości BTC na rynek i spadku jego ceny. 

Przeciwstawna sytuacja postrzegana jest przez ekspertów zwykle jako byczy zwiastun. Inwestorzy pokazują bowiem, że nie zamierzają trzymać bitcoinów jedynie w krótkim okresie czasu. HODLerzy rzadko przechowują swoje kryptoaktywa na giełdach z uwagi na to, iż te są częstym celem ataków hakerskich, bądź mogą niespodziewanie upaść. Historia pokazała nam już wielokrotnie, że w różnych sytuacjach związanych z bankructwem platform kryptowalutowych ich klientom ciężko było odzyskać własne środki

Według danych on-chain podaż BTC utrzymywana na giełdach od kilku lat znajduje się w trendzie spadkowym. 

btc-bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.