Dlaczego bitcoin podwoi swoją dominację? Michael Saylor wskazuje kilka powodów | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego bitcoin podwoi swoją dominację? Michael Saylor wskazuje kilka powodów

bitcoin

Michael Saylor, były dyrektor generalny MicroStrategy przewiduje, że dominacja bitcoina na rynku może podwoić się w następstwie obecnie panujących warunków legislacyjnych w USA.


Saylor wierzy, że ten wzrost będzie w dużej mierze efektem rozwijających się regulacji w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem odpowiednio skonstruowane przepisy stopniowo zmienią branżę kryptowalut.

Wielka zmiana w branży kryptowalut

Według Saylora rynek stablecoinów czeka poważny kryzys, ponieważ są one wyłącznie pochodną kryptowalut. Jedynie bitcoin uważa się powszechnie za cyfrowym towar, który regulatorzy są skłonni zaakceptować. Sama prognoza wzrostu wartości bitcoina opiera się również na tym, że pozostałe krypto zostaną spenalizowane, a następnie znikną z tego sektora.

Skoro konkurencja przestanie istnieć, to sam bitcoin powinien zwiększyć swoją wartość stając się jednocześnie jedynym, prawnie uregulowanym środkiem płatniczym. Podczas wywiadu dla Bloomberga w dniu 13 czerwca, wyjaśnił on również, że niedawne działania podejmowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w końcu przyniosą korzyści bitcoinowi – jedynej kryptowalucie, która nie jest uważana za papier wartościowy przez przewodniczącego SEC – Gary’ego Genslera.

Inne głosy ze środowiska 

Anthony Sassano, prowadzący program The Daily Gwei, niedawno skrytykował ludzi, którzy posiadają bitcoina i popierają politykę SEC w aspekcie wyniszczania innych blockchainów. Według niego musi istnieć różnorodność w tym zakresie, ponieważ każdy blockchain pełni inną funkcję.

Mike McGlone, starszy strateg makroekonomiczny w Bloomberg Intelligence, wyjaśnił na początku maja, że kryzys na rynku krypto wpływa na cały sektor bankowy, który może ponieść jeszcze większe straty z powodu problemów dot. regulacji walut cyfrowych.

To pokazuje, że sytuacja wcale nie jest oczywista dla branży kryptowalut. Mało tego – konsekwencje związane z działaniem SEC mogą rykoszetem poturbować cały sektor finansów.

Bitcoin na szczycie i rozwój giełd 

Saylor oczekuje, że nieuniknione zawężenie branży przyniesie znaczne korzyści bitcoinowi, eliminując konkurencję i zamieszanie na rynku. Według niego już dzisiaj najpopularniejsza z kryptowalut stanowi około 48% całego rynku. Co ciekawe – zakłada on również, że giełdy zwiększą swój udział w świecie krypto – pomimo zaostrzających się regulacji.

Będzie to spowodowane znacznym napływem instytucjonalnych pieniędzy w kierunku cyfrowych aktywów. Czy taki scenariusz ma rację bytu? Patrząc na to w jaki sposób platformy i regulatorzy odnoszą się do kryptowalut można wysnuć tezę, że dzisiaj nic nie jest pewne, a wszystko jest możliwe. Równie dobrze kurs bitcoina może spadać z innych powodów, które okażą się niezależnie od regulatorów.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.