Hongkong publikuje wytyczne dla kryptofirm, które chcą działać na jego terenie | Wiadomości | CrypS.

Hongkong publikuje wytyczne dla kryptofirm, które chcą działać na jego terenie

HongKong Hong Kong

Hongkong walczy o to, by stać się nowym światowym centrum rynku kryptowalut. Teraz lokalna Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) przedstawiła wytyczne dla firm z tej branży, które chcą działać w tym regionie.


Hongkong wyjaśnia swoje wytyczne

Zacznijmy od tego, że Hongkong zmienia swoją politykę dot. kryptowalut. Od zakazu cyfrowych aktywów przechodzi do otwarcia się na nie i zapraszania do siebie firm z tej branży. Biorąc pod uwagę powiązania miasta-państwa z Chińską Republiką Ludową, czyli mocarstwem, które zakazało w 2021 r. kryptowalut, jest to aż dziwne.

Istnieje jednak teoria (spiskowa), że władze Hongkongu działają niemal na polecenie rządu w Pekinie. Miałoby to sens, bowiem w takim scenariuszu region zadziała jak poligon doświadczalny dla Chin. Gdy rząd Xi Jinpinga uzna, że wszelkie niejasności związane z blockchainowymi walutami zostały rozwiane, może zdecydować się na zniesienie swojego zakazu i zezwolenie Chińczykom na powrót na rynek.

Jakie jednak wymogi regulacyjne dotyczące platform obrotu wirtualnymi aktywami zaczęły właśnie obowiązywać w Hongkongu? Po pierwsze obejmują „odpowiednie” procesy działania i ujawnianie informacji o klientach (AML i KYC). Regulatorzy będą przyglądać się też kryptowalutom i tokenom, którymi można będzie handlować na giełdach. Aktywa te mają również przejść specjalny proces weryfikacji.

Hongkong pozostaje jednak ostrożny. Będzie względem tego typu platform stosować tzw. „umowy przejściowe”. Chodzi o to, że dana firma będzie mogła działać w regionie przez okres próbny, który potrwa rok. Po upływie 12 miesiącach dana spółka będzie mogła ubiegać się o zezwolenie na prowadzenie dalszej działalności.

SFC ustali przez rok „prawdziwą działalność i autentyczne praktyki biznesowe” danej firmy. Będzie analizować też to, czy spółka ma siedzibę w Hongkongu, jest kontrolowana i obsługiwana przez pracowników, którzy pracują przebywając na stałe w mieście-państwie.

Zaproszenie dla Coinbase

W ostatnim czasie Hongkong oficjalnie zaprosił do siebie Coinbase. Członek Rady Legislacyjnej miasta-państwa, Johnny Ng, zasugerował na Twitterze pozwanej przez SEC giełdzie, by przeniosła swoją siedzibę do miasta-państwa. Jeżeli władze USA będą kontynuowały swoją obecną politykę, nie można wykluczyć, że tak właśnie się stanie.

HongKongreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.