Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 13.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 13 maja 2024 r.


Spis treści:


Nieoczekiwany sojusznik Donalda Trumpa. Wszystko, byleby pokonać Bidena

Zapewne zauważyliście, że stosunek Donalda Trumpa do kryptowalut w ostatnim czasie uległ zmianie na lepsze. Kiedyś polityk nazywał bitcoina głupim i twierdził, że to oszustwo. Teraz deklaruje wsparcie tego rynku, jeśli tylko zostanie wybrany ponownie prezydentem USA. Okazuje się, że jego doradcą w temacie cyfrowych aktywów jest znany dziennikarz, który stoi za legendarnym serwisem poświęconemu bitcoinowi.

Czytaj więcej: Wiemy, kto doradza Donaldowi Trumpowi w kwestii kryptowalut w jego kampanii wyborczej

Wystrzał akcji GameStop oraz powiązanych z projektem tokenów

Takiego obrotu wydarzeń dotyczących GameStop nikt się nie spodziewał! Kontrowersyjny inwestor, znany jako Roaring Kitty, po trzech latach przerwał swoją ciszę medialną i znów spompował akcje topowej firmy gamingowej oraz powiązanych z nią tokenów!

Czytaj więcej: Akcje GameStop wystrzeliły powyżej 100%, a memecoin dot. słynnej afery o ponad 2100%

Bitcoin staje się za drogi do użytkowania?

Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoina od października podrożały aż czterokrotnie, co obecnie jest dużym udogodnieniem dla górników po niedawnym halvingu. Paradoksalnie aktywność uruchomionego w tym samym czasie protokołu Runes zaczęła mocno spadać i wygląda na to, że system ten nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, jak Ordinals. Może to i lepiej?

Czytaj więcej: Opłaty w sieci Bitcoina mocno podrożały. Najnowsza innowacja to niewypał?

Pracowity tydzień Fedu. Oto najważniejsze sprawy

Oczy analityków oraz inwestorów będą skupione w tym tygodniu na amerykańskiej Rezerwie Federalnej (Fed) i jej przewodniczącym, Jerome’ie Powellu. Od jutra do czwartku będziemy otrzymywać od tej instytucji wiele aktualizacji danych dot. sytuacji makroekonomicznej. Wiele z tych ogłoszeń może zaważyć na dalszych ruchach cenowych bitcoina, jak i innych rynków.

Czytaj więcej: To będzie ważny tydzień dla rynku kryptowalut. Te ogłoszenia mogą wpłynąć na cenę bitcoina

Changpeng Zhao pisze książkę o swoich początkach na rynku krypto

Były CEO Binance kilka najbliższych miesięcy spędzi w więzieniu. Nie zamierza jednak w tym czasie rozwijać kariery handlarza żywnością, czym zajmuje się ostatnio SBF. Jednakże Changpeng Zhao również ma pomysł na owocne wykorzystanie okresu, gdy będzie przebywał za kratami. Jego wizja bardzo spodobała się wielu osobom ze społeczności kryptowalut.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao przekazał, czym będzie się zajmować w więzieniu

Nadchodzi odwrócenie trendu Ethereum. Van de Poppe przedstawia swoją prognozę

Topowy analityk spodziewa się nadejścia kolejnej korekty ceny ETH, po której druga największa kryptowaluta na rynku zaliczy silne odbicie. Przedstawił także swoje prognozy dot. trzech innych altcoinów, które poleca obserwować w najbliższym czasie.

Czytaj więcej: Co dalej z Ethereum? Michael van de Poppe jest optymistą i wskazuje altcoiny warte obserwacji

Nigeria ma wiele do stracenia przez konflikt z Binance

Sytuacja dyrektora Binance, który jest bezprawnie przetrzymywany w nigeryjskim areszcie, nie uległa poprawie w dalszym ciągu. CEO giełdy ujawnił ostatnio, jakie rozwiązanie tej kwestii zaproponowali im urzędnicy z Abudży. Nowy raport od pewnej firmy konsultingowej przedstawia natomiast zupełnie inne spojrzenie na całą sprawę, z którego wynika, że to w interesie rządu Nigerii powinno leżeć załagodzenie tego konfliktu.

Czytaj więcej: Z Binance lepiej nie zadzierać? Nigeria może ucierpieć na konflikcie z giełdą kryptowalut

Bitcoin powtarza ważny schemat z 2016 roku

Obecna sytuacja bitcoina zaczyna coraz bardziej przypominać jego zachowanie sprzed 8 lat, gdy po swoim drugim halvingu jego cena przez pewien czas nie mogła wyjść z lokalnego dołka. Po tym okresie jednak BTC zaliczył niesamowity wystrzał swojego kursu, co może się powtórzyć już niebawem.

Czytaj więcej: Bitcoin powtarza historię z 2016 r. i osiągnie nowe ATH na poziomie aż 350 000 USD

Potwierdzone info: AI dokona rewolucji w tych zawodach

Miliony stanowisk pracy zniknie z rynku w najbliższych latach. Jednakże na ich miejsce pojawi się wiele nowych, tak więc AI nie tylko coś zabiera, ale i oferuje nowego w zamian. Z wyników najnowszego badania dowiadujemy się, który dokładnie sektor jest najbardziej zagrożony masowymi cięciami etatów.

Czytaj więcej: Tak, sztuczna inteligencja jednak zabierze ci pracę!

DoJ wybrał podmiot, która będzie nadzorować Binance przez 3 lata

Pojawiły się kolejne informacje dot. dalszych działań w związku z ugodą giełdy Binance z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Wiemy już, kto i w jakim stopniu będzie monitorował wszystkie działania platformy, której dyrekcja w listopadzie przyznała się do naruszenia przepisów dot. przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Czytaj więcej: Giełda Binance będzie ściśle nadzorowana przez najbliższe 3 lata. Oto szczegóły

Opłaty w sieci Ethereum są najniższe od 2020 roku

O Ethereum mówi się często, że “nie jest to sieć dla biednych ludzi”, co odnosi się do jej problemów z wysokimi kosztami realizacji transakcji oraz wybijania w niej tokenów. Okazuje się jednak, że coś w tym ekosystemie się zmienia w tej kwestii na lepsze. Pytanie tylko, za jaką cenę, gdyż może mieć to również swoją ciemną stronę.

Czytaj więcej: Ethereum pozbyło się odwiecznego problemu? Opłaty w sieci są najniższe od 4 lat

Człowiek przegrywa z AI w kolejnych testach

Czy to już czas na autorefleksję? Okazuje się bowiem, że sztuczna inteligencja wypada już nawet lepiej od naszego gatunku pod względem podejmowania moralnych decyzji. Tyle się mówi o tym, że to maszyny zniszczą Ziemię i wyeliminują ludzkość, a może to nasz gatunek stanowi realny problem?

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja jest mniej wredna od twojego sąsiada. Znamy wyniki nowego badania

Kursy kryptowalut 13.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.