Changpeng Zhao przekazał, czym będzie się zajmować w więzieniu | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao przekazał, czym będzie się zajmować w więzieniu

Filip Dzięciołowski
Były CEO Binance

Najbogatszy człowiek w branży kryptowalut, założyciel i były CEO giełdy Binance, spędzi najbliższe 4 miesiące za kratami. Changpeng Zhao nie zamierza jednak w tym czasie siedzieć bezczynnie pod celą i skreślać dni, które mu pozostały do końca wyroku. 


  • Changpeng Zhao przekazał na X, że zamierza w więzieniu napisać książkę,
  • Nie ujawnił, jaki rodzaj contentu miałby się w niej znaleźć, ale tego możemy się domyślać z wpisu jego partnerski.

Nadchodzi biografia założyciela Binance?

W dniu 30 kwietnia w amerykańskim sądzie zapadł wyrok w sprawie założyciela i byłego dyrektora generalnego największej na świecie giełdy kryptowalut, czyli Binance.

Changpeng Zhao za złamanie tajemnicy bankowej oraz niewdrożenie odpowiednich środków zapobiegania praniu pieniędzy oraz unikania sankcji na swojej platformie został skazany finalnie na 4 miesiące pozbawienia wolności.

To i tak pozytywne zakończenie historii ugody z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, bowiem prokuratura domagała się dla niego aż 3 lat więzienia.

Chińsko-kanadyjski przedsiębiorca, który na co dzień mieszka ze swoją rodziną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po rezygnacji z funkcji CEO Binance, skupił się na budowie swojego nowego biznesu. Jest nim interaktywna platforma edukacyjna dla dzieci z uboższych rodzin o nazwie “Giggle Academy”.

Z jego komentarzem po ogłoszeniu skazującego go wyroku możecie zapoznać się w tym miejscu.

Perspektywa spędzenia 4 miesięcy pod celą dla niektórych może wydawać się krótkim epizodem w życiu, a dla innym sporą ilością straconego czasu. Changpeng Zhao nie zamierza jednak oddawać się prokrastynacji w czasie odsiadywania wyroku i ma plan, co będzie robić w tym czasie.

CZ napisał wczoraj na X, że w okresie jego “okresu ciszy” zamierza “coś napisać”. Nie oznacza to, że opuszczając mury więzienne będzie miał w ręku już gotową książkę, jednakże jak zaznaczył “spróbuje, skoro i tak nie będzie miał nic lepszego do roboty”.

O czym jednak Zhao prawdopodobnie będzie pisał? Wszystko wskazuje na to, że przeleje na papier historię swojej kariery. Tak wynika chociażby z wpisu jego partnerki oraz współzałożycielki Binance Yi He.

Kobieta retweetując wpis Zhao zwróciła się do swoich odbiorców z pytaniem, czy społeczność kryptowalut chciałaby poznać jego ścieżkę zawodową od pracownika McDonalds aż po założycie Binance, co okazało się gigantycznym sukcesem. Z odpowiedzi pod wpisami obojga wynika, że zainteresowanie jest spore.

Były CEO Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.