To będzie ważny tydzień dla rynku kryptowalut. Te ogłoszenia mogą wpłynąć na cenę bitcoina | Wiadomości | CrypS.

To będzie ważny tydzień dla rynku kryptowalut. Te ogłoszenia mogą wpłynąć na cenę bitcoina

Jacek Walewski

Ten tydzień może zaważyć na tym, co stanie się z wyceną kryptowalut, ale też innych aktywów. Chodzi o dane makroekonomiczne, jakie mamy poznać w ciągu nadchodzących dni.


  • Na kurs bitcoina może mieć wpływ wiele czynników makroekonomicznych, w tym nowe dane dot. inflacji i wystąpienie szefa Fedu,
  • Obecnie na wykresie BTC widać szansę na wyrysowanie podwójnego dna.

Kurs bitcoina zależy od danych makroekonomicznych

Zacznijmy od tego, że już we wtorek opublikowany zostanie podstawowy raport PPI (Indeks cen producentów).

Te dane mają wpływ na koszty wytworzenia dóbr konsumpcyjnych i bezpośrednio wpływają na ceny detaliczne. Jeżeli okaże się, że koszty producentów rosną, będzie to oznaczało, że za pewien czas będzie to miało odbicie na inflację konsumencką.

Z kolei już w środę pojawi się kwietniowy raport dot. właśnie inflacji CPI (czyli konsumenckiej). Jest to jeden z dwóch kluczowych wskaźników używanych do pomiaru inflacji. Drugim są wydatki na konsumpcję osobistą (PCE).

CPI bezpośrednio kształtuje trendy cenowe w gospodarce, wydatki konsumentów i perspektywy biznesowe. Ma również silny wpływ na decyzje Rezerwy Federalnej (Fedu). Jeżeli okaże się, że rośnie, możemy zapomnieć o cięciach stóp proc. w czerwcu, co wielu ekspertów wcześniej zakładało.

W tym tygodniu odbędzie się także wystąpienie szefa Fedu, Jerome Powella. To, co powie, też będzie miało wpływ na nastroje inwestorów.

To, co dalej ze stopami proc., intryguje od miesięcy różnych analityków. Coraz więcej osób uważa jednak, że w tym roku może dojść nie do trzech, ale tylko do jednej obniżki. Oznaczałoby to przesunięcie mocnej hossy na rynku aż do 2025 roku.

Kryptowaluty na wykresie

Warto dodać, że już teraz inwestorom kryptowalut puszczają nerwy.

Za 1 BTC płaci się dziś ok. 61 000 USD, co przekłada się na taką samą cenę do wczoraj rano, ale jednocześnie aż 5-procentowy spadek w skali tygodnia.

Z dobrych wieści: na wykresie zaczyna rysować się podwójne dno, które widać już w skali 1H. Jeżeli bitcoin obroni poziom okolic 60 187 USD, może czekać nas mocniejsze odbicie.

Jeden ether kosztuje 2884 USD, co oznacza spadek o blisko 10% w ciągu 7 dni i 1,4% w skali 24 h.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.