Bitcoin powtarza historię z 2016 r. i osiągnie nowe ATH na poziomie aż 350 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin powtarza historię z 2016 r. i osiągnie nowe ATH na poziomie aż 350 000 USD

Jacek Walewski

Bitcoin zachowuje się jak w 2016 roku, podaje analityk Rekt Capital. Jeżeli historia się powtórzy nowe ATH wyniesie ponad 300 000 USD!


  • Bitcoin zachowuje się bardzo podobnie jak w 2016 r.
  • Jeżeli wszystko pójdzie tak samo jak 8 lat temu ATH wyniesie 300 000 USD. Tyle że rekord ma zostać wyrysowany na wykresie już w styczniu 2025 roku.

Bitcoin zafunduje nam powtórkę z rozrywki?

Wiele osób zauważa, że rynek kryptowalut porusza się cyklicznie tak samo. Kolejne zależności dostrzegł analityk Rekt Capital.

Bitcoin doskonale powtórzył historię z 2016 roku

– napisał na X trader kryptowalut Rekt Capital, który przypomina, że 8 lat temu po halvingu też doszło do korekty spadkowej.

Dodał, że bitcoin po fazie korekty zaczął 2016 r. mocną wspinaczkę i pod koniec roku dał cierpliwym spory zarobek. Nie mówiąc już o tym, co działo się w roku kolejnym.

Z kolei założyciel i menedżer inwestycyjny w Cane Island Alternative Advisors, Timothy Peterson, wskazuje, że kryptowaluta może zdrożeć w tym cyklu aż do 350 000 USD.

(…) możemy oszacować, że szczytowa wartość tego cyklu będzie wynosić od 175 000 do 350 000 USD [i zostanie zarejestrowana] w ciągu następnych 9 miesięcy

– wyjaśnił w poście na X.

(…) możemy powiedzieć, że hossa zakończy się w styczniu 2025 r.

– dodał Peterson.

Co dalej z kursem?

Zakończenie hossy już w pierwszym kwartale przyszłego roku oznaczałoby zakończenie całej cykliczności bitcoina. Warto więc chyba jednak na bieżąco analizować to, co się dzieje.

Dzienna średnia ruchoma wynosząca 100 – kluczowy wskaźnik techniczny służący do przewidywania długoterminowych trendów ceny bitcoina, mierzona poprzez zsumowanie ostatnich 100 dni i podzielenie sumy przez 100 – sygnalizuje, że kurs może być już blisko dna.

Dziś za jednego bitcoina płaci się nieco ponad 60 900 USD, co oznacza spadek o ok. 4% w skali 7 dni. Od wczoraj kurs niemal nie drgnął.

Ether kosztuje ok. 2921 USD. W skali 24 h cena nie uległa zmianie, ale w ciągu tygodnia spadła o 5,5%.

Nastroje ponownie znajdują się w obszarze chciwości. Indeks strachu i chciwości wynosi 56.

W przypadku etheru indeks spadł do poziomów neutralności.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.