Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.05.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kurs kryptowalut 11.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 11 maja 2023 roku


Spis treści:


Czy PEPE wspiera ”mowę nienawiści”? Coinbase vs. społeczność ”żabiego” memecoina

Giełda kryptowalut Coinbase twierdzi, że będący na fali popularności memecoin PEPE posiada powiązania ze skrajnie nacjonalistą organizacją ”Alt-right”. Społeczność tej kryptowaluty wzywa do bojkotu platformy.

Czytaj więcej: PEPE i mowa nienawiści? Coinbase w ogniu krytyki przez opis memecoina


Książka o upadku giełdy FTX już w sprzedaży!

Autor książki ”SBF: How The FTX Bankruptcy Unwound Crypto’s Very Bad Good Guy” – Brady Dale – opowiada o tym, jak Sam Bankman-Fried obsesyjnie próbował zdetronizować Binance.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried myślał podobnie jak Ikar – twierdzi Brady Dale, autor książki o upadku FTX


Porwany kryptowalutowy inwestor uratowany

Kryptowalutowy inwestor został odbity przez hiszpańskie służby z rąk trzech porywaczy. Żądali oni 1 miliona euro okupu za jego uwolnienie. Obraz miejsca, które zastała policja odbijając zakładnika, sugerował że przestępcy brali pod uwagę torturowanie biznesmena.

Czytaj więcej: Hiszpania: policja uratowała porwanego kryptoinwestora


21-latek uwięziony za rozliczenia w bitcoinach

Młody Francuz został zatrzymany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za wykorzystanie BTC przy zakupie samochodu. Marokańskie prawo nie zezwala bowiem na handel cyfrowymi aktywami.

Czytaj więcej: 21-letni Francuz trafił do marokańskiego więzienia za używanie bitcoinów


Circle nieufne w kwestii wypłacalności USA

Dyrektor generalny Circle, czyli drugiego największego stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej przekazał w tym tygodniu, że zmieniają swoją strategię dot. posiadanych rezerw USD. Powodem jest deficyt zaufania wobec spłaty obligacji państwowej przez rząd USA.


SEC bierze pod lupę Marathon Digital Holdings

Gigant z rynku miningu bitcoina poinformował, że po raz kolejny otrzymał wezwanie sądowe od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma przekazała także w tym tygodniu, że uruchomi dwie kopalnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Amerykańska skarbówka domaga się 44 mld $ od FTX

Służba Skarbowa Stanów Zjednoczonych (IRS) skierowała wielomiliardowe roszczenia przeciwko upadłej giełdzie kryptowalut FTX i jej podmiotom zależnym. IRS domaga się od nich prawie 44 mld dolarów, co może sugerować, że spółki Samuela Bankmana-Frieda mają na sumieniu także oszustwa podatkowe. Roszczenia zostały złożone zgodnie z klasyfikacją “priorytet administracyjny” przez co władze mogą domagać się spłacenia przed wierzycielami i klientami upadłej giełdy. –> źródło: CoinDesk


Opłata transakcyjna Ethereum wyższa niż dzienna płaca w 100 krajach

Opłata transakcyjna w sieci Ethereum w ostatnich dniach przekraczała nawet 21 dolarów. Jak obliczył pewien użytkownik Reddita jest to więcej niż średnia dzienna płaca w 43,6% państw na świecie (ponad 100 krajów). Przekładając to na populację, mniej zarabia 4,2 mld ludzi.


Deweloperzy bitcoina rozważają blokadę BRC-20 i Ordinals

Na forum programistów bitcoin dyskutowane są pomysły zamknięcia luki umożliwiającej tworzenie tokenów na blockchainie bitcoina. Za usunięciem Ordinals i BRC-20, co mogłoby odciążyć sieć, opowiada się kilku wpływowych deweloperów BTC, w tym: Ali Sherief i Luke Dashjr. –> źródło: Tokenist

Kurs kryptowalut 11.05.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.