Hiszpania: policja uratowała porwanego kryptoinwestora | Wiadomości | CrypS.

Hiszpania: policja uratowała porwanego kryptoinwestora

Jacek Walewski

Syryjski dealer luksusowych samochodów i inwestor kryptowalut został w zeszłym tygodniu porwany podczas wakacji w Hiszpanii. 


Porwanie kryptowalutowego inwestora

Mężczyzna prowadził fundusz kryptowalutowy z siedzibą w Dubaju i podróżował ze swojego domu na Węgrzech na Costa del Sol. Miał w planach dwutygodniową, samotną podróż, jak donosi hiszpański outlet Nius Diario. Zapytał jednak swojego przyjaciela, czy zna kogoś w okolicy Costa del Sol. Ten skontaktował go z trzema osobami – z Grecji i Albanii. Trio, po tym, jak zdobyło jego zaufanie, postanowiło go jednak… porwać.

Policja została zaalarmowana o porwaniu Syryjczyka w dniu 3 maja. Według służb przyjaciel mężczyzny dostał od porywaczy zdjęcie i wiadomość głosową. Na fotografii porwany inwestor kryptowalut miał przystawiony do głowy pistolet. Przestępcy chcieli w zamian za jego uwolnienie 1 milion euro.

Całe szczęście Syryjczykowi udało się przesłać policji zdjęcie widoku z jego okna. Zdjęcie i punkty orientacyjne wystarczyły, by pomóc służbom ustalić, że był przetrzymywany. Okazało się, że było to w trzypiętrowej, luksusowej willi w Maladze. Następnie zorganizowano operację, w której uczestniczyło około 50 funkcjonariuszy policji. W ciągu pięciu godzin od otrzymania zdjęcia funkcjonariusze otoczyli willę i weszli do środka, aby uwolnić kryptowalutowego inwestora.

Aresztowano trzech porywaczy, dwóch Greków i Albańczyka w wieku odpowiednio 35, 36 i 54 lat. Kryptoinwestor został uwolniony. Całe szczęście nic poważnego się mu nie stało. Miał na ciele jedynie kilka, niewielkich siniaków.

Folia i piła

Podczas policyjnego przeszukania w willi znaleziono dwie sztuki broni palnej, jedną z tłumikiem oraz 5000 euro i 1200 dolarów w gotówce. Odkryto również pokój, który był wyłożony plastikową folią. Były w nim piły, co mogło sugerować, że jeśli inwestor kryptowalutowy nie współpracowałby z oprawcami, mogły go czekać straszne tortury.

Media informują, że porywacze przebywają w areszcie 5 maja i czekają na proces w Torremolinos. Okazało się, że jeden z nich był notowany za napad z bronią w ręku w innej części kraju i miał fałszywy paszport. Przy drugim porywaczu także znaleziono sfałszowane dokumenty tożsamości.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.