Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.11.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 10.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 listopada

Spis treści:


Bitcoin wraca powyżej 17 500 USD. Inflacja w USA zwalnia

Do odbicia na rynku kryptowalut przyczynił się najnowszy odczyt inflacji w USA, który wyniósł 7,7% (prognozy zakładały 7,9%). Pomimo wzrostów sytuacja nakazuje zachować ostrożność. Trwająca saga, związana z upadkiem imperium Sama Bankmana-Frieda, dostarcza wciąż nowych zwrotów akcji i wciąż trudno ocenić jej finalny wpływ na branżę i rynek kryptowalut.

Czytaj więcej: Bitcoin wraca powyżej 17 500 USD. Inflacja w USA zwalnia


Binance odchodzi od przejęcia FTX. Co dalej?

Binance zdecydował się odstąpić od umowy przejęcia FTX. Decyzja została umotywowana złą kondycją finansową oraz znakami zapytania, które mnożą się wokół zagrożonej upadkiem giełdy. Według doniesień mediów platforma Sama Bankaman-Frieda potrzebuje zdobyć 8 mld dolarów, żeby załatać dziurę w bilansie. Swoją pomoc w przywróceniu wypłat tokenów opartych na blockchainie Tron zaoferował Justin Sun, jednak użytkownicy giełdy pozostają sceptyczni. Sprawie przyglądają się amerykańskie agencje regulacyjne i Departament Sprawiedliwości, a dziennikarze Agencji Reutera donoszą, że FTX wykorzystało środki klientów, żeby wspomóc siostrzaną spółkę Alameda Research.

Czytaj więcej: Binance odchodzi od przejęcia FTX. Co dalej?


Twitter zakazuje reklamy krytykującej autonomiczne samochody Tesli

Programista Dan O’Dowd kierujący projektem The Dawn twierdzi, że ​​Twitter odrzucił reklamę krytykującą system bezzałogowej jazdy Tesli Full Self-Driving (FSD). Takie informacje podaje The Verge. Powodem odrzucenia miałoby być naruszenie polityki dotyczącej reklamy. Projekt Dawn opublikował ostatnio ogłoszenie w New York Times, ukazujące, jak twierdzi, zagrożenie dla życia pieszych stwarzane przez funkcję samodzielnego prowadzenia Tesli.

Czytaj więcej: Twitter zakazuje reklamy krytykującej autonomiczne samochody Tesli


SEC, CFTC i DOJ prowadzą śledztwo w sprawie FTX

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozszerza swoje dochodzenia w sprawie FTX. Giełdę zaczęła badać też Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i Departament Sprawiedliwości USA. Takie informacje podaje Bloomberg i Wall Street Journal.

Czytaj więcej: SEC, CFTC i DOJ prowadzą śledztwo w sprawie FTX


Tether traci peg… tylko na CoinGecko

3% odchylenie USDT od USD na CoinGecko wynikało z błędu platformy, a nie ze stanu faktycznego. Takie informacje przekazał w tweecie Paolo Ardoino, CTO emitenta stablecoina.

Bobby Ong, CEO agregatora danych, przyznał się do błędnego wyświetlania kursu USDT i przeprosił. Przypisał to problemom z łącznością API na kilku giełdach i obiecał monitorować sytuację, gdy problemy zostaną naprawione.

Czytaj więcej: Tether traci peg… tylko na CoinGecko


Twitter składa wnioski o możliwość przetwarzania płatności

Od czasu, gdy po raz pierwszy doszło do potężnego przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów, zmiany przebiegają błyskawicznie. Współzałożyciel Tesli z pewnością nie marnował czasu podczas rozwijania platformy według swojej wizji. Masowe zwolnienia, rezygnacje, i zmiany w usłudze subskrypcji Twitter Blue  to nie wszystko. Teraz platforma szuka dodatkowych opcji przychodów. New York Times poinformował dziś, że Twitter złożył wniosek, który pozwoliłyby mu na przetwarzanie płatności.

Czytaj więcej: Twitter składa wnioski o możliwość przetwarzania płatności


Holenderski bank centralny wzywa do międzynarodowej regulacji kryptowalut

Naukowcy z holenderskiego banku centralnego wzywają do jak najszybszego opracowania i ujednolicenia regulacji dotyczących kryptowalut dla całego świata, ponieważ regulatorzy w poszczególnych regionach planety nie są w stanie rozwiązać problemu samodzielnie. –> źródło: Bits.media


Paolo Ardoino: Tether nie zainwestował w FTX ani w Alamedę

Szef technologii Tethera powiedział, że firma stojąca za największym na świecie steblecoinem USDT nie ma żadnych inwestycji ani aktywów związanych z giełdą FTX i Alameda Research. Paolo Ardoino odpowiedział swoim oświadczeniem na tweeta chińskiego dziennikarza kryptowalutowego Colina Wu, że Circle i Tether powinny ujawnić szczegóły swoich relacji finansowych z FTX i Alamedą. –> źródło: Bits.media


Galaxy Digital posiadał 77 mln USD ekspozycji na FTX

W niedawno opublikowanym raporcie z wyników za trzeci kwartał, firma Galaxy Digital zajmująca się usługami finansowymi w zakresie kryptowalut ujawniła, że posiada ponad 76 milionów dolarów ekspozycji na FTX, mainstreamową giełdę kryptowalutową, która obecnie przeżywa kryzys płynności.

Według raportu, ekspozycja o wartości 76,8 miliona dolarów składa się zarówno z gotówki, jak i aktywów cyfrowych. W ramach tego, 47,5 miliona dolarów jest nadal w procesie wypłat. –> źródło: CryptoPotato

sytuacja na rynku kryptowalut 10.11.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.