Tether traci peg… tylko na CoinGecko

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób
W tym poście:
Tether USDt
-0.02%

3% odchylenie USDT od USD na CoinGecko wynikało z błędu platformy, a nie ze stanu faktycznego. Takie informacje przekazał w tweecie Paolo Ardoino, CTO emitenta stablecoina.


Według głównego menadżera, na Binance, Bitfinex, Coinbase notowania mieściły się w granicach 10 bps od parytetu.

Apelował, by nie wpadać w panikę, przypominając o zobowiązaniu Tether Limited do wykupu USDT po 1 USD za token, które nigdy wcześniej nie zostało naruszone.

Z kolejnych doniesień Ardoino wynikało, że CoinGecko miało problemy z przepływem danych z giełdy Coinbase. Zostały one usunięte z obliczeń średniej ważonej stopy, a po naprawieniu błędów przywrócone.

Bobby Ong, CEO agregatora danych, przyznał się do błędnego wyświetlania kursu USDT i przeprosił. Przypisał to problemom z łącznością API na kilku giełdach. Ong obiecał monitorować sytuację, gdy problemy zostaną naprawione.

Przypomnijmy, że 6 listopada CEO Binance Changpeng Zhao ogłosił chęć pozbycia się przez firmę utility-tokena FTX (FTT). Aktywa, wraz z BUSD, opiewały łącznie na ~2,1 mld USD. Początkowo, Binance zapowiedziała przejęcie FTX, później jednak wycofała się z transakcji. 


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->