Tether traci peg... tylko na CoinGecko | Wiadomości | CrypS.

Tether traci peg… tylko na CoinGecko

Redakcja
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

3% odchylenie USDT od USD na CoinGecko wynikało z błędu platformy, a nie ze stanu faktycznego. Takie informacje przekazał w tweecie Paolo Ardoino, CTO emitenta stablecoina.


Według głównego menadżera, na Binance, Bitfinex, Coinbase notowania mieściły się w granicach 10 bps od parytetu.

Apelował, by nie wpadać w panikę, przypominając o zobowiązaniu Tether Limited do wykupu USDT po 1 USD za token, które nigdy wcześniej nie zostało naruszone.

Z kolejnych doniesień Ardoino wynikało, że CoinGecko miało problemy z przepływem danych z giełdy Coinbase. Zostały one usunięte z obliczeń średniej ważonej stopy, a po naprawieniu błędów przywrócone.

Bobby Ong, CEO agregatora danych, przyznał się do błędnego wyświetlania kursu USDT i przeprosił. Przypisał to problemom z łącznością API na kilku giełdach. Ong obiecał monitorować sytuację, gdy problemy zostaną naprawione.

Przypomnijmy, że 6 listopada CEO Binance Changpeng Zhao ogłosił chęć pozbycia się przez firmę utility-tokena FTX (FTT). Aktywa, wraz z BUSD, opiewały łącznie na ~2,1 mld USD. Początkowo, Binance zapowiedziała przejęcie FTX, później jednak wycofała się z transakcji. 

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.