Twitter składa wnioski o możliwość przetwarzania płatności | Wiadomości | CrypS.

Twitter składa wnioski o możliwość przetwarzania płatności

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Twitter wyciek danych

Wygląda na to, że platforma mediów społecznościowych Elona Muska może znaleźć zupełnie nowy strumień przychodów. The New York Times poinformował, że Twitter złożył wnioski o przyznanie mu prawa do przetwarzania płatności.


Ostatnie dwa tygodnie to jedne z najciekawszych wydarzeń dla popularnej sieci mediów społecznościowych. Elon Musk kreuje platformę na swój obraz i teraz wydaje się, że kolejnym krokiem w jego planach jest wejście w biznes płatnośći.

Twitter Muska w branży przetwarzania płatności?

Od czasu, gdy po raz pierwszy doszło do potężnego przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów, zmiany przebiegają błyskawicznie. Współzałożyciel Tesli z pewnością nie marnował czasu podczas rozwijania platformy według swojej wizji.

Masowe zwolnienia, rezygnacje, i zmiany w usłudze subskrypcji Twitter Blue. To nie wszystko. Teraz platforma szuka dodatkowych opcji przychodów.

New York Times poinformował dziś, że Twitter złożył wniosek, który pozwoliłyby mu na przetwarzanie płatności. Publikacja stwierdziła:

Firma social media w zeszłym tygodniu złożyła papiery rejestracyjne, aby utorować drogę do przetwarzania płatności. Firmy, które przeprowadzają transfery pieniężne, wymieniają walutę lub realizują czeki, są zobowiązane do zarejestrowania się w FinCEN (Treasury Department’s Financial Crimes Enforcement Network) i zgłaszania podejrzanych transakcji do agencji. Jest to oficjalny proces składania wniosków, który Twitter właśnie rozpoczął.

Wejście Twittera w biznes płatności byłoby z pewnością krokiem w kierunku stworzenia “everything app”. Co więcej, będzie to powrót do tego, co zapoczątkowało karierę miliardera.

Jego firma z 1999 roku, X.com, zaczynała jako platforma bankowości internetowej, która później przekształciła się w PayPal.

Twitter wyciek danychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.