Twitter składa wnioski o możliwość przetwarzania płatności | Wiadomości | CrypS.

Twitter składa wnioski o możliwość przetwarzania płatności

Maciej Żerelik
Twitter wyciek danych

Wygląda na to, że platforma mediów społecznościowych Elona Muska może znaleźć zupełnie nowy strumień przychodów. The New York Times poinformował, że Twitter złożył wnioski o przyznanie mu prawa do przetwarzania płatności.


Ostatnie dwa tygodnie to jedne z najciekawszych wydarzeń dla popularnej sieci mediów społecznościowych. Elon Musk kreuje platformę na swój obraz i teraz wydaje się, że kolejnym krokiem w jego planach jest wejście w biznes płatnośći.

Twitter Muska w branży przetwarzania płatności?

Od czasu, gdy po raz pierwszy doszło do potężnego przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów, zmiany przebiegają błyskawicznie. Współzałożyciel Tesli z pewnością nie marnował czasu podczas rozwijania platformy według swojej wizji.

Masowe zwolnienia, rezygnacje, i zmiany w usłudze subskrypcji Twitter Blue. To nie wszystko. Teraz platforma szuka dodatkowych opcji przychodów.

New York Times poinformował dziś, że Twitter złożył wniosek, który pozwoliłyby mu na przetwarzanie płatności. Publikacja stwierdziła:

Firma social media w zeszłym tygodniu złożyła papiery rejestracyjne, aby utorować drogę do przetwarzania płatności. Firmy, które przeprowadzają transfery pieniężne, wymieniają walutę lub realizują czeki, są zobowiązane do zarejestrowania się w FinCEN (Treasury Department’s Financial Crimes Enforcement Network) i zgłaszania podejrzanych transakcji do agencji. Jest to oficjalny proces składania wniosków, który Twitter właśnie rozpoczął.

Wejście Twittera w biznes płatności byłoby z pewnością krokiem w kierunku stworzenia „everything app”. Co więcej, będzie to powrót do tego, co zapoczątkowało karierę miliardera.

Jego firma z 1999 roku, X.com, zaczynała jako platforma bankowości internetowej, która później przekształciła się w PayPal.

Twitter wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.