SEC, CFTC i DOJ prowadzą śledztwo w sprawie FTX | Wiadomości | CrypS.

SEC, CFTC i DOJ prowadzą śledztwo w sprawie FTX

Maciej Żerelik
ftx binance

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozszerza swoje dochodzenia w sprawie FTX. Giełdę zaczęła badać też Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Takie informacje podaje Bloomberg.


The Wall Street Journal informuje z kolei, że platforma SBFa wpadła też pod lupę Departamentu Sprawiedliwości USA.

Trzy źródła powiedziały Bloombergowi, że dochodzenia SEC i CFTC są związane z kryzysem płynności FTX. Regulatorzy sprawdzają, w jaki sposób FTX zarządzał pieniędzmi swoich klientów i próbują uzyskać jasne zrozumienie struktur organizacyjnych FTX i FTX US. Każde przecięcie między nimi byłoby niepokojące dla regulatorów, jak również każdy brak separacji między rachunkami klientów.

Dwa źródła powiedziały, że SEC już od miesięcy badał działalność pożyczkową FTX, a także jego amerykańskie ramię FTX.

DOJ dołącza do dochodzenia

Ale SEC i CFTC nie są jedynymi agencjami rządowymi przyglądającymi się FTX. Śledztwo DOJ jest podobno związane z możliwym oszustwem.

W zeszłym miesiącu Texas Securities Board rozpoczął dochodzenie w sprawie FTX, FTX US i Sama Bankmana-Frieda w związku z domniemanymi naruszeniami prawa papierów wartościowych

Rynek kryptowalutowy na początku tego tygodnia odnotował ogromny spadek, gdy Zhao i Bankman-Fried potwierdzili, że Binance zamierza przejąć FTX. Wiadomość spowodowała nurkowanie rodzimego tokena FTX, który stracił ponad 80% w mniej niż jeden dzień. Od tego czasu CZ zmienił jednak zdanie co do akwizycji.

Od tego czasu Bitcoin spadł do poziomu najniższego od dwóch lat – poniżej 17 000 USD.

ftx binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.