Twitter zakazuje reklamy krytykującej samochody Tesli

Twitter zakazuje reklamy krytykującej autonomiczne samochody Tesli za „politykę”

Anna Sutowicz
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

Organizacja Dawn Project ogłosiła, że ​​Twitter odmówił promowania publikacji krytykującej system bezzałogowej jazdy Tesli. Odrzucenie reklamy to niepokojący sygnał. 


Programista Dan O’Dowd kierujący projektem The Dawn twierdzi, że ​​Twitter odrzucił reklamę krytykującą system bezzałogowej jazdy Tesli Full Self-Driving (FSD) z powodu naruszenia zakazu treści „politycznych”. Takie informacje podaje The Verge. Projekt Dawn opublikował niedawno całostronicowe ogłoszenie w New York Times, podkreślające, jak twierdzi, zagrożenie dla życia pieszych stwarzane przez funkcję samodzielnego prowadzenia Tesli.

Twitter zakazuje reklamy krytykującej Teslę

W e-mailu otrzymanym w poniedziałek przez The Dawn Project, Twitter przekazał informacje, że nie zezwoli na promocję na swojej platformie, ze względu na naruszenie polityki dotyczącej reklamy. Tweet The Dawn Project na temat testu opublikowanego w New York Times jest wciąż aktywny. Jednak grupa nie jest w stanie go promować, co może istotnie ograniczyć zaangażowanie.

Raport donosi, że według testów, oprogramowanie producenta samochodów wielokrotnie przejeżdżało na swojej drodze manekiny wielkości dzieci. The Dawn Project zaznacza, że testy przeprowadzono w suchych warunkach, zarówno w świetle dziennym, jak również o zmierzchu, na drodze publicznej, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 55 mil na godzinę. Przy każdym przebiegu kamera wewnętrzna pokazała widzowi, że FSD jest wyraźnie włączone:

Podczas każdego przejazdu Tesla mogła skręcić i manewrować wokół dziecięcego manekina, ale nie robiła tego wielokrotnie. (…) Podczas większości biegów Tesla rejestruje obecność człowieka, gdy manekin porusza się w poprzek drogi, choć nadal zderza się z manekinem w sposób, który najprawdopodobniej byłby śmiertelny dla rzeczywistej osoby.

Testy te potwierdzają wcześniejsze ustalenia The Dawn Project, że Tesla Full Self-Driving stanowi zagrożenie życia dla pieszych.

W sierpniu, czyli ok. miesiąc przed przejęciem Twittera przez Elona Muska, jego druga firma, Tesla, zażądała od Dawn Project usunięcia filmów na YouTube, na których pojazdy Tesli jeżdżą po dziecięcych manekinach. Firma wysłała list wzywający do zaprzestania działalności i opisała filmy jako zniesławiające i fałszywie przedstawiające możliwości pojazdów Tesli.

W oświadczeniu O’Dowd powiedział, że odrzucenie reklamy to niepokojący sygnał. Elon Musk, który niedawno potwierdził swoje zaangażowanie w wolność słowa, sfinalizował długo oczekiwany zakup Twittera pod koniec zeszłego miesiąca -zapowiedział kolejne reformy polityki moderacji giganta mediów społecznościowych.

Twitter i kryptowaluty

W ciągu ostatniego roku Twitter wprowadził na swojej stronie parę funkcji związanych z kryptowalutami. Na przykład, w styczniu umożliwiono użytkownikom dodawanie niewymiennych tokenów (NFT) jako zdjęć profilowych. Prawdopodobnie pracuje nad prototypem portfela, obsługującego wpłaty i wypłaty kryptowalut.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.