Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.09.2023]

Kursy kryptowalut 08.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 września 2023 roku.


Spis treści:


JPMorgan inwestuje w przyszłość kryptowalut

Jeden z największych banków na świecie – JPMorgan – po raz kolejny pokreślił swoje zaangażowanie w przyszłość kryptowalut poprzez wdrożenie w swoje struktury działanie tokenów depozytowych. Jest to kolejny krok tej instytucji w kierunku pełnej adopcji technologii blockchain i tokenów. Mimo jej prezes – Jamie Dimon – jest zagorzałym krytykiem bitcoina, to musi pogodzić się z tym, że dowodzona przez niego firma jest już na rynku i prężnie działa.

Czytaj więcej: Przełom w adopcji kryptowalut! JPMorgan stawia na tokeny depozytowe

Ripple szykuje się do debiutu na giełdzie?

Ripple, jedna z czołowych firm w ekosystemie cyfrowych aktywów, pośrednio zdradza swoje plany związane z potencjalnym IPO. Kluczowe ogłoszenie w tej sprawie ma paść dopiero 29 września podczas specjalnego wydarzenia na cześć zwycięstwa z SEC. Wiele wskazuje na to, że doczekamy się tego dnia wielu ważnych newsów.

Czytaj więcej: Ripple przymierza się do swojego IPO? Firma zapowiada kluczowe ogłoszenie

Oczekiwania na nowe ATH Bitcoin odłożone do 2025 roku?

Nowa teoria rynkowa sugeruje, że inwestorzy mogą potrzebować więcej cierpliwości w oczekiwaniu na osiągnięcie nowego rekordu cenowego pierwszej kryptowaluty. Najbliższe ATH może nadejść dopiero w 2025 roku, o czym pisał jeden z analityków dzieląc się ze swoimi obserwatorami  i pewną ciekawą teorią.

Czytaj więcej: Nowe ATH bitcoina dopiero w 2025 roku? Ta teoria wskazuje, dlaczego tyle musimy czekać

CEO Thodex skazany na tysiące lat więzienia 

Były szef giełdy kryptowalutowej Thodex, który przywłaszczył sobie 2 miliardy dolarów, usłyszał w tym tygodniu wyrok ponad 11 tysięcy lat pozbawienia wolności. Jest to zdecydowanie najbardziej surowy wyrok w historii sektora kryptowalutowego. Co ciekawe, skazany przedsiębiorca do dziś nie przyznaje się do stawianych zarzutów.

Czytaj więcej: Były CEO giełdy kryptowalut, który ukradł 2 miliardy dolarów, skazany na ponad 11 tys. lat więzienia

Litecoin wciąż cieszy się zaufaniem rynku

Młodszy brat bitcoina, czyli litecoin (LTC), do dziś pozostaje topowym projektem na rynku kryptowalut. Po słabszych latach, rok 2023 okazuje się czasem renesansu niego. W ciągu roku liczba adresów portfeli przechowujących to aktywo wzrosła o 95%. Na dany moment LTC jest w posiadaniu już 5 mln podmiotów.

Czytaj więcej: Liczba HODLerów tej kryptowaluty wzrosła o 96% w ciągu roku

Binance zapewnia o stabilności finansowej po plotkach

Changpeng Zhao, czyli współzałożyciel i dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut, po raz kolejny dementuje fałszywe informacje i pogłoski dotyczące problemów z płynnością firmy. Oświadczył, że wszystkie tego typu doniesienia, to jedynie nieprawdziwe pomówienia i FUD. Jego odbiorcy jednak nie odpuszczają w temacie sporej ilości menagerów, którzy odeszli z Binance w ciągu ostatnich 2 miesięcy.

 

SEC pod ostrzałem. LBRY składa odwołanie od wyroku

Kolejna firma postanawia nie poddawać się presji regulacyjnej i patologicznym decyzjom Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wiele wskazuje na to, że dobre dni dla amerykańskiego regulatora mogą być już za nim. W ostatnim czasie dowodzona przez Gary’ego Genslera agencja zaczyna coraz gorzej sobie radzić w prowadzonych bataliach sądowych. Najpierw porażka z Rippele, potem Grayscale, a teraz firma LBRY odwołała się od wyroku, jaki zapadł przeciwko niej w kwestii jej tokena.

Kolejny dyrektor FTX przyznaje się do winy

Chociaż Sam Bankman-Fried, czyli mózg i główna postać odpowiedzialna za defraudację środków klientów FTX, do dziś się nie przyznał do stawianych mu zarzutów, to jego wspólnicy już nieco inaczej podeszli do sprawy. Już kolejny z dyrektorów upadłej giełdy kryptowalut postanowił przyznać się do udziału w spisku. Ryan Salame jest czwartą osobą, która może zeznawać przeciwko SBFowi.

Źródło: Crypto Potato

Kursy kryptowalut 08.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.