Ripple przymierza się do swojego IPO? Firma zapowiada kluczowe ogłoszenie | Wiadomości | CrypS.

Ripple przymierza się do swojego IPO? Firma zapowiada kluczowe ogłoszenie

Jacek Walewski
ripple-xrp Ripple [XRP]

Dyrektor ds. technicznych Ripple potwierdził, że firma ogłosi wkrótce ważną wiadomość. Może chodzić albo o ugodę sądową z SEC, albo plany firmy dotyczące IPO.


Ripple przygotowuje się do… czegoś

Dyrektor Ripple, David Schwartz, potwierdził pewne ważne dla inwestorów spekulacje. Zaczęło się od tego, że jeden z użytkowników X (ex-Twitter) napisał, że Ripple może wkrótce ogłosić to, co dalej będzie działo się w sprawie nadal trwającego sporu prawnego z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To jednak nie jedyne spekulacje dot. Ripple, która ma również ujawnić swoje plany pierwszej oferty publicznej (IPO).

Wspomniany użytkownik X dodał, że XRP może wkrótce mocno zdrożeć.  Dodał do tego wizję rodem z „Gry o tron”, w której „Gary Gensler [szef SEC] maszeruje nago przez tłum, a my wszyscy krzyczymy „Wstyd”. Schwartz odparł, że z tego wszystkiego miejsce będą miały tylko dwie rzeczy, zapewne dwie pierwsze. Chodziłoby więc o IPO i decyzję w sprawie ugody z SEC.

 

Pozostałe wizje @XRP_Productions są mało realne. Dziś kurs XRP wynosi ok. 0,5 USD. Internauta sugerował, że na wykresie możemy wkrótce zobaczyć nowe ATH. Oznaczałoby to jednak przebicie poziomu 3,84 dolara w naprawdę krótkim czasie. Jest więc wysoce nieprawdopodobne, że tak się stanie.

IPO i ugoda z SEC

Teraz zastanówmy się nad dwoma najbardziej realnymi scenariuszami. IPO Ripple, czyli próba wejścia spółki na giełdę i emisja jej akcji, byłoby pewnym przełomem i wzmocnieniem pozycji XRP na rynku. Tak samo jak wejście na Wall Street wzmocniło giełdę Coinbase.

Ważniejsza może okazać się jednak ugoda z SEC. W sierpniu sędzia Analisa Torres, która najpierw wydała pozytywny wyrok w sprawie Ripple-SEC, zezwoliła Komisji na odwołanie się od swojej decyzji. W praktyce oznacza to próbę podważenia  wydanego przez nią wyroku i uznanie racji SEC, czyli tego, że Ripple nie powinno wyemitować swoich tokenów XRP, bowiem – zdaniem urzędników – te są de facto papierami wartościowymi. Możliwe, że prawnicy firmy i ludzie Gary’ego Genslera wkrótce ogłoszą jednak jakiś kompromis.

ripple-xrpreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.