Liczba HODLerów tej kryptowaluty wzrosła o 96% w ciągu roku | Wiadomości | CrypS.

Liczba HODLerów tej kryptowaluty wzrosła o 96% w ciągu roku

Karolina Kropopek
inwestor

Mimo konsekwentnego spadku kursu tzw. cyfrowego srebra liczba jego zwolenników znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Według najnowszych danych pochodzących od IntoTheBlock uległa ona prawie podwojeniu.


Ponad 5 milionów adresów kryptograficznych HODLuje teraz litecoina (LTC)! Może to oznaczać, iż inwestorzy mają nadzieję na przyszły wzrost wartości tej wirtualnej waluty. 

Liczba HODLerów litecoina rośnie!

Niedawno przekroczony próg pod względem ilości adresów kryptograficznych dla LTC, znajdujących się w rękach inwestorów długoterminowych, jest znacznym osiągnięciem. Warto mieć na uwadze to, że jeszcze w sierpniu 2022 r. było ich około 2,55 mln. Spektakularny, bo aż 96% wzrost pod tym względem dokonany w ciągu ostatnich 12 miesięcy świadczy o silnej wierze społeczności wirtualnych walut w tę kryptowalutę. 

Warto mieć na uwadze to, iż w przeszłości sentyment wśród inwestorów długoterminowych utrzymujący się wokół litecoina, był zazwyczaj silny. Może o tym świadczyć m.in. to, iż około 13% podaży LTC dostępnej w obiegu nie było poruszane przez ostatnie 5 lat. 

Oczekiwania związane z Halvingiem

Niektórzy członkowie branży wirtualnych walut z niecierpliwością wyczekiwali na trzeci Halving Litecoina. Ten zaś odbył się 2 sierpnia 2023 r. Zmniejszył on nagrodę za każdy nowo wydobyty blok tej kryptowaluty z 12,5 LTC do 6,25 LTC. To z kolei wpłynęło na ograniczenie ilości litecoinów pojawiających się w obiegu. 

Halvingi zwykle odbierane są, jako pozytywne wydarzenia przez inwestorów. Ci bowiem liczą na to, że wraz z ograniczoną podażą oraz rosnącym popytem na dane kryptowalutowe aktywo, jego cena będzie wzrastać. 

W przypadku litecoina kurs obrał przeciwny kierunek. Spadł on bowiem niedługo po tym wydarzeniu. Choć w dniu Halvingu cena LTC znajdowała się w okolicach 90 dol. za monetę, obecnie jest to jedynie 62,80 dol. Zmiana ta wynosi ponad 30%. 

kurs-ltc
Kurs LTC. Zakres roczny. Źródło: coinmarketcap.com

LTC bezpiecznym wyborem?

Należy przypomnieć, że w obecnym r. wiele altcoinów zostało wymienionych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jako niezarejestrowane papiery wartościowe w pozwach skierowanych do czołowych giełd z branży. 

Litecoin znacznie wyróżnił się na tle konkurencyjnych kryptowalut, ponieważ obok BTC i ETH został on uznany za towar przez CFTC. To poczucie “bezpieczeństwa” mogło skłonić niektórych uczestników rynku do HODLowania właśnie tej wirtualnej waluty. 

inwestorreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.