Nowe ATH bitcoina dopiero w 2025 roku? Ta teoria wskazuje, dlaczego tyle musimy czekać | Wiadomości | CrypS.

Nowe ATH bitcoina dopiero w 2025 roku? Ta teoria wskazuje, dlaczego tyle musimy czekać

Patryk Chodyniecki
trendy na rynku kryptowalut w 2022 roku

Chociaż na rynku kryptowalut przez ostatnie dwa lata panowała bessa, to wielu inwestorów zastanawia się, czy hossa nie stoi u progu 2024 roku. Kiedy możemy liczyć na realne wzrosty BTC? 


Analityk kryptowalut znany jako CryptoCon przedstawił swoją teorię, którą opublikował 7 września na platformie X. Według niej – przez kolejny rok nie mamy jednak co liczyć na wzrost kursu BTC.

Czy 28 listopada nastąpi zmiana kursu?

Według teorii CryptoCona, kluczową datą dla przyszłych ruchów cen bitcoina jest 28 listopada. Analityk twierdzi, że istotne zmiany w cenach bitcoina zwykle zachodzą około 21 dni przed lub po tej dacie. Teoria ta nazywana jest  „November 28th Cycles Theory”. Sugeruje ona, że kolejna hossa prawdopodobnie rozpocznie się 28 listopada 2025 roku.

Zrozumienie cykli cenowych bitcoina

CryptoCon zauważa, że bitcoin ma tendencję do poruszania się w cyklach cenowych, które trwają około czterech lat. Każdy z tych cykli koncentruje się wokół daty pierwszego tzw. „Halvingu” bitcoina, który miał miejsce właśnie 28 listopada 2010 roku. Po każdym takim dniu, bitcoin doświadcza nagłego ruchu cenowego, po którym następuje okres stagnacji. W oparciu o swoją teorię, CryptoCon przewiduje, że szczyt cenowy bitcoina nastąpi około 21 dni po 28 listopada 2025 roku. Następny spadek cenowy jest prognozowany natomiast na czerwiec 2027 roku.

Zmienność rynku

Chociaż teoria CryptoCona oferuje fascynujący ogląd na potencjalne przyszłe ruchy cen bitcoina, warto pamiętać, że rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny i podlega wielu zewnętrznym wpływom, co sprawia, że prognozy są ryzykowne. Trudność oszacowania prognoz wynika również z trwającej walki z SEC oraz zachowaniu regulatorów na świecie. 

Aktualna sytuacja BTC

W międzyczasie, cena bitcoina zanotowała niewielki wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 25 815 USD. W ciągu ostatniego tygodnia wartość BTC wzrosła o mniej niż 1%.

Wykres przedstawia kurs BTCUSD. Źródło: TradingView.com

Bez wątpienia teoria „28 Listopada” przedstawiona przez CryptoCona dostarcza ciekawego spojrzenia na potencjalne przyszłe ruchy cen bitcoina. Choć jest ona intrygująca, to inwestorzy powinni pamiętać o zmienności i ryzyku związanym z rynkiem kryptowalut.

trendy na rynku kryptowalut w 2022 rokureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.