Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.08.2023]

Kursy kryptowalut 08.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Przewartościowanie sił na rynku kryptowalut

Podczas gdy bitcoin oraz ether doświadczają zmasowanego opływu środków, pozostałe altcoiny świecą na zielono. Niektóre blockchainy odnotowały także ruch, jakiego nie było przez ostatni rok. Z jednej strony można mówić o nudzie w kontekście wykresów cenowych topowych projektów, aczkolwiek inwestorzy stale działają, tylko skaczą z jednej pozycji na drugą.

Czytaj więcej: Bitcoin i ether notują odpływy, za to pewne sieci przeżywają największy ruch od dawna

Rośnie nam nowy lider na rynku miningu BTC

Pewne państwo z Azji Południowej posiada idealne zasoby naturalne, by prowadzić tam działania z zakresu miningu kryptowalut. Królestwo Bhutanu od kilku lat tak naprawdę wydobywa cyfrowe aktywa, aczkolwiek rząd tego kraju niezbyt był wcześniej skłonny, by oficjalnie to ogłaszać. Dopiero w maju tego roku na światło dzienne wyszły takowe informacje. Teraz natomiast na terenie tego kraju powstaje wielka kopalnia kryptowalut. Jest szansa na to, że za parę lat Bhutan będzie odpowiadał za lwią część hash rate’u BTC.

Czytaj więcej: Ten kraj przez lata ukrywał, że wydobywa kryptowaluty. Teraz rusza z oficjalną kopalnią

Google Chrome i dodatki AI to niebezpieczne połączenie

Wraz z narastającym boomem na narzędzia działające w oparciu o sztuczną inteligencję, na rynku pojawia się coraz więcej dodatków do przeglądarek internetowych. Problemem jest jednak to, że większość z nich nie spełnia odpowiednich standardów bezpieczeństwa i może wykradać nasze wrażliwe dane. Najnowszy raport badawczy wskazuje na to, że należy najpierw dokonać porządnej analizy danego rozszerzenia, nim dodamy go do naszej przeglądarki.

Czytaj więcej: Uwaga na dodatki AI w tej przeglądarce. Większość rozszerzeń narusza bezpieczeństwo danych

Autorka książki o OneCoin boi się o swoje życie

OneCoin jest zdecydowanie legendarnym projektem, jeśli chodzi o rynek kryptowalut. Z tym, że ta legenda owiana jest złą sławą, bowiem jest to największa piramida finansowa w historii, jeśli chodzi o cyfrowe aktywa. Jennifer McAdam to pisarka, której książka ”Devil’s Coin” dziś ma swoją światową premierę, a jej treść przybliża nam bardziej całą sprawę. Kobieta niestety od jakiegoś czasu jest nękana wieloma groźbami, które są naprawdę krwawe i brutalne. W związku z zadbaniem o swoje bezpieczeństwo, musiała przełożyć kilka planów dot. promocji książki.

Czytaj więcej: Napisała książkę o największym oszustwie dot. kryptowalut. Teraz grożą jej śmiercią

Tym razem to Ripple pozwie SEC?

Naczelny prawnik firmy Ripple Labs – Stuart Alderoty – domaga się pozwania Williama Hinmana. Chodzi o byłego dyrektora finansowego SEC, który jest autorem słynnego już przemówienia dotyczącego etheru z 2018 roku. Alderoty twierdzi, że całe zajście może mieć swoje drugie podłoże, a ówczesny urzędnik SEC mógł działań niezgodnie z prawem, dokładnie to we własnym interesie. Z tego może rozwinąć się coś większego.

Czytaj więcej: Dyrektor SEC działał we własnym interesie? Prawnik Ripple wzywa do wszczęcia śledztwa

Stablecoin od PayPal jest pełen błędów

Wczoraj informowaliśmy Was, że amerykański gigant płatności ogłosił wypuszczenie na rynek swojej stabilnej kryptowaluty. PayPal USD (PYUSD) jednak ma sporo wad, przez które może okazać się, że firma nieco zbyt pośpieszyła się ze startem swojego stablecoina. Poniżej wypisana lista błędów, które udało się wychwycić.

Binance rozpoczyna ekspansję w kluczowym kraju dla BTC

Salwador na zawsze zapisał się już w historii rynku kryptowalut. Otóż we wrześniu 2021 roku kraj ten jako pierwszy na świecie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Prezydent tego kraju – Nayib Bukele – jest zadeklarowanym entuzjastą cyfrowego złota i wspiera mocno innowacje związane z kryptowalutami. Teraz zgodę na działanie w Salwadorze otrzymała największa na świecie giełda, czyli Binance.

Boty handlowe Telegrama – nowy trend wśród traderów

Jak dowiadujemy się z raportu od Binance Research, boty wyświadczające nas w handlu na zdecentralizowanych platformach są coraz częściej wybieranym narzędziem przez kryptoinwestorów. Szczególnie popularne robią się boty, które obsługuje się za pośrednictwem komunikatora Telegram. W zeszłym miesiącu wygenerowały one obrót na poziomie 190 milionów dolarów.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 08.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.