Dyrektor SEC działał we własnym interesie? Prawnik Ripple wzywa do wszczęcia śledztwa | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor SEC działał we własnym interesie? Prawnik Ripple wzywa do wszczęcia śledztwa

sprawa Ripple vs SEC

Naczelny prawnik firmy Ripple Labs, która jest znana z technologii blockchain oraz swojej kryptowaluty XRP, uważa, że dyrektor SEC miał konflikt interesu w sprawie, która była prowadzona przeciwko spółce. 


Na czym polega kolizja wspomnianego stanu faktycznego?

Oświadczenie głównego prawnika Ripple w sprawie SEC

Stuart Alderoty to główny prawnik Ripple Labs. Ostatnimi czasy wskazał on na Twitterze, że powinno zostać wszczęte śledztwo w  sprawie Williama Hinmana.

Wynika to z faktu, że mogły zajść poważne konflikty interesów ze strony urzędnika rządowego z firmą, która jest oskarżana przez regulatora, na którego czele on stał. Śledztwo albo wyjaśni potencjalne kolizje, albo pociągnie odpowiedzialnych do poniesienia stosownej kary. 

Kontrowersyjne przemówienie Hinmana

Sytuacja rozgrywa się o to, że w 2018 roku William Hinman, ówczesny dyrektor ds. finansowania korporacji w SEC, wygłosił przemówienie, które stało się punktem zapalnym, zwłaszcza w procesie sądowym SEC przeciwko Ripple. Według ujawnionych emaili w tej sprawie – Hinman:

Zignorował liczne ostrzeżenia, że jego przemówienie zawiera wymyśloną analizę bez podstawy prawnej i było oderwane od czynników testu Howeya.

Niestety wymyślił on kazus na podstawie własnych, nieistniejących przepisów. W praktyce oznacza to, że SEC od początku był negatywnie nastawiony do Ripple – nie mając na to żadnych podstaw prawnych. 

Koneksje z Ethereum

Grupa nadzorcza Empower Oversight również zamierza ujawnić głębsze związki między współzałożycielami Ethereum, Josephem Lubinem, jego firmą Consensys oraz Vitalikiem Buterinem, a Hinmanem. Ostatnio opublikowane dokumenty wskazały, że: 

Joseph Lubin i jego firma – Consensys – odgrywali znacznie ważniejszą rolę, niż wcześniej było wiadomo w kształtowaniu myślenia i celów ówczesnego dyrektora ds. finansowania korporacji SEC, Williama Hinmana. To oni prawdopodobnie przygotowywali kontrowersyjne przemówienie z dnia 14 czerwca 2018 r. 

Złożoność regulacji krypto

Zdarzenia związane z przemówieniem Hinmana z 2018 roku i kolejne ujawnione informacje pokazały kolejną warstwę złożoności w sprawie regulacji krypto. Wzywając do wszczęcia śledztw i większej przejrzystości, amerykański przemysł kryptowalut oczekuje transparentności i liczy na ramy regulacyjne, które będą równo traktować konsumentów i firmy, jak i regulatora. Bez wątpienia ostateczne wyjaśnienie tych kwestii może mieć znaczący wpływ na przyszłość potencjalnych orzeczeń w sprawie Ripple oraz regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

sprawa Ripple vs SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.