Bitcoin i ether notują odpływy, za to pewne sieci przeżywają największy ruch od dawna | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin i ether notują odpływy, za to pewne sieci przeżywają największy ruch od dawna

altcoin-solana-wzrost Altcoiny

W ostatnim czasie na rynku nie dzieje się nic ciekawego. Bitcoin i ether stanęły w miejscu i nie mają paliwa do wzrostów. Są jednak wyjątki. Niektóre altcoiny chyba przygotowują się do lotu.


Co dzieje się na rynku?

Zgodnie z najnowszym wydaniem cotygodniowego raportu CoinShares na temat rynku cyfrowych aktywów, w branży widać spadki wolumenów. Te są rzędu nawet 62% w stosunku do średniej z poprzedniego roku. Z rynku kryptowalut zniknęło 111 mln USD. To największe tygodniowe odpływy od marca. Wtedy jednak powodem spadków było zachowanie władz USA, które zaczęły uderzać w kryptowalutowe firmy.

CoinShares zauważa coś jeszcze. Po raz pierwszy od 14 tygodni inwestorzy instytucjonalni przestali obstawiać pozycje na kryptowalutach.

Problemy ma też Ethereum, które również doświadczyło odpływów w wysokości 6 milionów USD. Łącznie – dla BTC i ETH – w zeszłym tygodniu doszło więc do odpływu 117 milionów USD.

Altcoiny świecą jakby jaśniej

O wiele lepiej sytuacja wygląda na rynku altcoinów. Pomogło to zrównoważyć całkowite odpływy z poletka BTC i ETH.

Projekt Solana był świadkiem najbardziej znaczących wpływów kapitału, sięgających łącznie 9,5 miliona USD, co stanowi najwyższą tego typu kwotę od marca 2022 r.

Warto zwrócić uwagę też na XRP i litecoina, które odnotowały napływ odpowiednio 0,5 miliona USD i 0,46 miliona USD. Dlaczego akurat te dwa aktywa zostały docenione przez inwestorów? Są po korektach. Do tego emitent XRP, Ripple, pokonał w sądzie SEC. Sędzia prowadząca sprawę uznała, że token nie jej papierem wartościowym, gdy jest obiektem obrotu na giełdach.

Z kolei w sieci litecoina zaszedł ostatnio Halving. Co ciekawe, nie został wykorzystany przez rynek do podpompowania kursu LTC od razu, ale teraz może okazać się katalizatorem mini-hossy na rynku tej kryptowaluty. Właściwie tak to zjawisko zmniejszenia nagrody dla górników powinno działać: generować wzrosty po jego zajściu, a nie przed, gdy inwestorzy kupują tylko nadzieję na zmianę, a nie samą zmianę.

Po drugiej stronie są Uniswap i Cardano, które odnotowały odpływy odpowiednio 0,8 mln USD i 0,3 mln USD.

Ten tekst nie jest poradą inwestycyjną!

altcoin-solana-wzrostreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.