Ten kraj przez lata ukrywał, że wydobywa kryptowaluty. Teraz rusza z oficjalną kopalnią | Wiadomości | CrypS.

Ten kraj przez lata ukrywał, że wydobywa kryptowaluty. Teraz rusza z oficjalną kopalnią

bitcoin-mining-gornicy-btc

Firma Bitdeer Technologies Group z siedzibą w Singapurze ogłosiła właśnie ważną wiadomość. Chodzi o zakończenie budowy najnowocześniejszego obiektu służącego do miningu BTC w Królestwie Bhutanu. Infrastruktura jest zlokalizowana w Gedu.


Oficjalna kopalnia w Bhutanie

Sprawę skomentował Linghui Kong, dyrektor generalny Bitdeer.

W lipcu poczyniliśmy znaczne postępy zarówno na froncie operacyjnym, jak i infrastrukturalnym. Całkowity hash rate, którym zarządzamy, odnotował stały wzrost w skali  rok do roku i w miesiąca

– powiedział.

Kopalnia w Gedu jest wciąż rozbudowywana. Dodano do niej niedawno aż 15 000 nowych koparek. 7 sierpnia 2023 r. około 11 000 tych maszyn działało już w pełni stabilnie. W chwili, gdy wszystkie koparki zostaną włączone, zapewnią hash na poziomie około 2,5 EH/s. Średni hash całej sieci Bitcoin wynosi około 380 EH/s. Kopalnia w Bhutanie może więc odpowiadać za około 0,66% globalnego hash rate’u. Dobry wynik jak na debiut!

Bitdeer nie bez powodu inwestuje właśnie w mining na terenie tego kraju. Chodzi o obfite zasoby energetyczne Himalajów. Na początku tego roku firma ogłosił partnerstwo z państwową spółką inwestycyjną Bhutanu, Druk Holding and Investments. Cel? Dalsza ekspansja w regionie, napędzona zebraniem aż 500 milionów USD na fundusz kopania kryptowalut. W tle w zeszłym miesiącu powstał do tego funduszu Bitdeer Green Bitcoin Fund, który także ma finansować projekty powiązane z miningiem. Podmiot ma zebrać aż 80 milionów USD. Ogólnie celem Bitdeer jest generowanie na stałe hashu na poziomie ok. 20 EH/s (5,2% globalnego hash rate).

Bitdeer chce założyć żółtą koszulkę lidera

Bitdeer było początkowo powiązane z Bitmain. Firma weszła na giełdę Nasdaq w kwietniu w wyniku fuzji spółek specjalnego przeznaczenia, której wycena wyniosła 1,18 miliarda USD. Po ogłoszeniu prac nad kopalnią w Bhutanie, cena akcji Bitdeer odnotowuje wzrost o 3,71%.

Firma mocno się rozwija. Posiada już łącznie aż 215 000 maszyn do kopania kryptowalut, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z liczbą 199 000 z poprzedniego miesiąca i jeszcze większy skok w porównaniu z 138 000 rok temu. 85 000 tych koparek jest własnością spółki, a 130 000 jest hostowanych.

bitcoin-mining-gornicy-btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.