Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 08.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 8 maja 2024 r.


Spis treści:


FTX uzbierało więcej środków na spłatę wierzycieli niż potrzebowali

FTX zaskoczyło wszystkich swoim najnowszym ogłoszeniem. Wcześniej giełda proponowała rozwiązanie dot. spłaty swoich klientów, które było dalekie od określenia go mianem sprawiedliwego. Teraz jednak dyrekcja przekazała, że plan uległ zmianie i chcą wynagrodzić poszkodowanym osobom poniesione straty. Tylko pytanie, skąd wzięli na to pieniądze skoro są bankrutem?

Czytaj więcej: Dobra wiadomość dla wierzycieli FTX! Giełda kryptowalut spłaci ich z nawiązką

Oto przykład, jak dzięki krypto w moment można stać się milionerem lub odwrotnie

Komuś się nieźle poszczęściło w ostatnim czasie. Intuicja, nos do obstawiania strzałów w dziesiątkę, doskonała analiza fundamentalna, a może zwykły pump and dump? Rynek kryptowalut jest pełen nieprzewidzianych zwrotów akcji, gdzie można w moment stać się milionerem lub przegrać wszystko. Nie kierujcie się nigdy zaślepiającą chciwością i nie dawajcie ponieść emocjom, gdyż przeważnie w takich chwilach nasz mózg nie jest za dobrym doradcą.

Czytaj więcej: Cierpliwość popłaca. Trader zamienił 8600 USD na 1,26 mln USD dzięki temu tokenowi

Kolejna giełda kryptowalut się zamyka przez naciski regulatorów

Można powiedzieć, że kończy się pewien etap w historii anonimowości kryptowalut. Wczoraj platforma specjalizująca się w tym celu ogłosiła, że jej działalność dobiegła końca. Nie wskazano oficjalnej przyczyny, jednakże wiadome jest, co doprowadziło do jej likwidacji.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut stawiająca na anonimowość kończy działalność

Megadrop od Binance. Co należy wiedzieć, by się załapać?

Binance wystartowało z kolejną inicjatywą, dzięki której można się załapać na ciekawe airdropy. Obecnie trwa akcja dotycząca projektu BounceBit, którego celem jest zwiększenie użyteczności bitcoina.

Czytaj więcej: Megadrop od Binance wystartował! Jak zarobić dzięki tej platformie?

Kryptowaluty potrzebują porażki Bidena. Analityk przedstawia kluczowe argumenty

Już za pół roku, w dniu 5 listopada odbędą się w Stanach Zjednoczonych wybory prezydenckie, w których tak naprawdę wygrać może dwóch kandydatów – Joe Biden i Donald Trump. Obaj w przeszłości negatywnie wypowiadali się o bitcoinie przedstawiając go jako oszustwo. Analityk z Standard Chartered wskazał, czyj sukces będzie obecnie korzystniejszy dla tego rynku.

Czytaj więcej: Trump czy Biden? Analityk wskazuje, czyja wygrana będzie lepsza dla kryptowalut

Grayscale wycofuje wniosek o ETF na ETH

W momencie, gdy rynek kryptowalut oczekuje na podjęcie decyzji przez SEC w sprawie spotowych ETF-ów na ether, Grayscale wysłał dokumenty dot. wycofania swojego wniosku na ETF Futures Trust. Czyżby firma odpuściła sobie w sprawie pozostałych funduszy giełdowych na kryptowaluty? Analityk Bloomberga twierdzi, że jest to jednak sprytna zagrywka.

Czytaj więcej: Dlaczego Grayscale wycofał swój wniosek o ETF na Ethereum? Analityk wskazuje potencjalny powód

Kursy kryptowalut 08.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.