Cierpliwość popłaca. Trader zamienił 8600 USD na 1,26 mln USD dzięki temu tokenowi | Wiadomości | CrypS.

Cierpliwość popłaca. Trader zamienił 8600 USD na 1,26 mln USD dzięki temu tokenowi

Jacek Walewski
Memecoiny

„Cierpliwy” inwestor kryptowalut potrafi zamienić 8600 USD w ponad 1,26 mln USD! Naprawdę! Przykładem są losy pewnego tradera, który po zainwestowaniu w mało znany token stał się milionerem.


  • Pewien trader zainwestował 8600 USD i jest dziś milionerem. Postanowił ulokować swój kapitał w niszowym tokenie,
  • Warto dodać, że tego typu inwestycje – oparte na niszowych tokenach – bywają jednak bardzo ryzykowne.

Trader, który stał się milionerem

Jak wynika z danych od platformy Lookonchain, pewien trader zamienił 60 tokenów SOL o wartości 8673 USD na 24,8 miliona tokenów HAMMY. W momencie zakupu jeden token był notowany po zaledwie 0,00035 USD.

Cena HAMMMY wzrosła po niedługim czasie do 0,007 USD. Trader uznał jednak, że taki zarobek to za mało. HODLował tokeny dalej. W końcu sprzedał je dostając za nie 1,25 miliona USD, co oznacza aż 14 400% zysku. I to w dwa miesiące!

Według Lookonchain, innemu inwestorowi kryptowalut udało się zarobić ponad 700 000 USD. Wszystko dzięki temu, że kupił 665 milionów tokenów QUACK.

Można też stracić!

Warto jednak dodać, że na inwestowaniu w tokeny można też stracić. Na przykład jeden z traderów zbiedniał o 46 000 USD. I to w zaledwie trzy minuty. Stało się to po spadku ceny tokena Milady Wif Hat (LADYF).

Zresztą powyższe to tylko czubek góry lodowej. Na rynku pełno jest tokenów, które są tylko zabawką manipulatorów, którzy stosują strategię pump and dump: podnoszą nagle (nierzadko w zmowie z innymi) wycenę tokenów, by nagle – gdy na parkiet wejdą już niedoświadczeni traderzy, zrzucić na rynek wiele tychże i tym samym obniżyć nagle kurs (oczywiście zarabiając przy tym krocie).

Cała historia kryptowalut i blockchaina to właśnie takie opowieści. I należy mieć to na uwadze. Zwłaszcza wtedy, gdy media podają informacje o kimś, kto w łatwy sposób zarobił majątek inwestując stosunkowo nieduże pieniądze.

Przed podjęciem decyzji o zakupie danej kryptowaluty konieczne jest przeanalizowanie jej fundamentów i sprawdzenie, co wnosi ona na rynek. Jeżeli odpowiedź brzmi “nic”, nasza “inwestycja” nie różni się niczym od wizyty w kasynie.

Memecoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.