Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 07.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 6 marca 2024 r.


Spis treści:


Pantera Capital robi deal życia! Kupi solanę za 250 mln USD ze zniżką na ponad 55%

Znany fundusz zarządzający kryptowalutami może niebawem ubić naprawdę dobry deal z… FTX. Upadła giełda jest w posiadaniu prawie 10% całkowitej podaży Solany (SOL), której musi się pozbyć, by pospłacać wierzycieli. W związku z tym gotowa jest dokonać tego nawet z dyskontem o ponad 55%. Biorąc pod uwagę, że Solana jest jednym z najbardziej rosnących altcoinów od początku 2023 roku, a fundamenty tego projektu generują szanse na kolejne skoki cenowe, to Pantera Capital może naprawdę nieźle wyjść na tej transakcji.

Czytaj więcej: Pantera Capital chce kupić Solanę (SOL) za 250 mln USD z rabatem na ponad 55%

Ethereum jest na prostej drodze po nowe ATH

Chociaż cena etheru jest wciąż oddalona o niecałe 30% od swojego rekordu z listopada 2021 roku, to prognozy analityków wskazują na to, że kryptowaluta jest na prostej drodze, by wyruszyć po nowe szczyty. Dużo będzie zależeć od dwóch czynników, o których w najnowszym poście na X pisze Michaël van de Poppe .

Czytaj więcej: Nowe ATH Ethereum tuż za rogiem? Te 2 ważne wydarzenia mogą wybić kurs ETH

Bitcoin walutą podróżników – Travela wprowadza cashback w BTC

Popularne biuro podróży, za pośrednictwem którego możemy bookować loty i noclegi, ogłosiło wprowadzenie systemu 10% cashbacku w bitcoinie dla swoich stałych klientów. Generalnie, to opcja bardzo fajna w perspektywie długoterminowej, ale ma i swoje wady z pewnej strony.

Czytaj więcej: Zgarnij 10% cashbacku w bitcoinie (BTC) od topowej aplikacji do podróży

Górnicy BTC notują drugi najlepszy dzień w historii. Tylko raz zarobili więcej

Kilka dni temu cena bitcoina wyryła nowe ATH na swoim wykresie, a wczoraj sektor wydobycia tej kryptowaluty zaliczył drugi najlepszy dzień w historii, jeśli chodzi o przychody. Zabrakło niewiele, by pobić rekord z kwietnia 2021 roku.

Czytaj więcej: Górnicy bitcoina odnotowali wczoraj drugi najlepszy dzień w historii przychodów

W tym roku odbędzie się ostatni halving. Ile będzie wynosić wtedy nagroda za 1 blok BTC?

Kolejny halving bitcoina już za mniej niż 2 miesiące, tak więc przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy dot. tego zagadnienia. Znajdziecie w nim m.in. analizę poprzednich cykli, z których dowiecie się jak dokładnie rosła cena bitcoina. Co więcej, obalamy także popularne mity związane ze zmniejszeniem podaży nowych monet w obiegu. Również wybiegamy nieco w przyszłość w temacie następnych halvingów.

Czytaj więcej: Co to jest bitcoin halving? Czy kurs BTC po nim wzrośnie? Analiza poprzednich cykli

AI niweluje pewien problem bitcoina – twierdzi Michael Saylor

Rewelacje dotyczące przełomowych postępów w branży sztucznej inteligencji mają swoje odbicie na kursach tokenów powiązanych z projektami AI. Ostatnie lata to czas silnego rozkwitu tego sektora i nic nie wskazuje na to, by seria kolejnych postępowych wynalazków, będących swego rodzaju technologicznym gamechangerem, miała nagle się zatrzymać. Założyciel MicroStrategy, czyli Michael Saylor, jest zdania że sztuczna inteligencja z kilku powodów może odbić się bardzo pozytywnie na sytuacji bitcoina (BTC).

Czytaj więcej: Tokeny AI przynoszą zyski. Michael Saylor wyjaśnia, dlaczego sztuczna inteligencja jest dobra dla bitcoina

Kosmiczne przepowiednie rosyjskiego ekonomisty

Rosyjski ekonomista przekonuje, że prędzej czy później, światowe rządy doprowadzą do tego, że kryptowaluty zaczną tracić na wartości. Nam się wydaje, że albo nie odrobił kilku lekcji lub celowo pomijał w swojej wypowiedzi kilka istotnych kwestii dot. omawianego tematu.

Czytaj więcej: Rządy zaszkodzą bitcoinowi? Ekonomista wyjaśnia, dlaczego wartość kryptowalut może spaść

Binance organizuje Festiwal Próbnego Copy Tradingu

Człowiek najlepiej uczy się na błędach popełnionych w trakcie praktycznych działań. Ale istnieją i takie warianty nauki, gdzie nie ryzykujemy przy tym utratą własnych środków, a możemy dodatkowo wygrać fajne nagrody. Taką opcję oferuje właśnie giełda Binance, która jeszcze przez 5 dni prowadzi swoją specjalną akcję poświęconą copy tradingowi.

Czytaj więcej: Korzystasz z copy tradingu? Dołącz do konkursu Binance i zawalcz o 30 000 USDT

Kursy kryptowalut 07.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.