Tokeny AI przynoszą zyski. Michael Saylor wyjaśnia, dlaczego sztuczna inteligencja jest dobra dla bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Tokeny AI przynoszą zyski. Michael Saylor wyjaśnia, dlaczego sztuczna inteligencja jest dobra dla bitcoina

Jacek Walewski
Bitcoin sztuczna inteligencja

Platforma analityczna Santiment wskazuje, że kryptowalutowe projekty związane ze sztuczną inteligencją zyskują na wartości i znaczeniu. Z kolei Michael Saylor tłumaczy, dlaczego połączenie cyfrowych aktywów z potencjałem AI jest dobre dla bitcoina.


  • Blockchainowe projekty AI drożeją. Wszystko dzieje się w szczególnym momencie na rynku kryptowalut,
  • Michael Saylor jest zdania, że AI pomoże w adopcji bitcoina.

Kryptowalutowa sztuczna inteligencja rośnie w  siłę

Santiment zauważa, że ceny tokenów i coinów AI rosną po tym, jak inwestorzy „pozornie byli rozproszeni możliwościami zakupu bitcoinów i różnych memecoinów”.

Firma wskazała portfele, które zawierają ponad 100 walut cyfrowych powiązanych ze sztuczną inteligencją. Ich wartość odnotowała w skali doby 30,7% wzrostu. Mocno drożeją tokeny delysium (AGI), singularityNET (AGIX) i artificial liquid intelligence(ALI).

Michael Saylor: AI zwiększa popyt na bitcoina

Teoretycznie ktoś mógłby pomyśleć, że rozwój AI i powiązanych z nią tokenów nie jest dobry dla bitcoina. W końcu nowy rynek może zabierać kryptowalutom kapitał. Michael Saylor, były dyrektor generalny, a obecnie prezes wykonawczy MicroStrategy, spółki zajmującej się tworzeniem oprogramowania do analityki biznesowej, jest jednak innego zdania. W niedawnym wywiadzie powiedział, że sztuczna inteligencja tylko zwiększy popyt na bitcoiny.

Jeśli chcesz stworzyć wersję AI siebie i umieścić ją w Internecie na zawsze [chodzi zapewne o stworzenie swojego awatara AI – przyp. cryps.pl], lepiej daj jej trochę bitcoinów

– powiedział i wskazał, że właśnie taka potencjalna nowa moda może doprowadzić do wzrostu popytu na BTC. Innymi słowy, zasugerował, że kryptowaluta stanie się walutą internetu ery AI.

Odniósł się także do potencjalnych obaw związanych z niekorzystnym wpływem bitcoina na środowisko. Powiedział, że wiele projektów związanych ze sztuczną inteligencją „chce zwiększyć [swoją] moc o 60 gigawatów w tym roku” i planuje „zwiększyć moc do 600 gigawatów w ciągu dekady”.

Pokazuje to, jaki potencjał energochłonny ma rodzący się dopiero rynek. Może się okazać, że przy tym zapotrzebowanie na prąd sieci Bitcoin będzie nikłym procentem i krytycy kryptowaluty przestaną na to zwracać uwagę.

Bitcoin sztuczna inteligencjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.