Pantera Capital chce kupić Solanę (SOL) za 250 mln USD z rabatem na ponad 55% | Wiadomości | CrypS.

Pantera Capital chce kupić Solanę (SOL) za 250 mln USD z rabatem na ponad 55%

Filip Dzięciołowski
Solana FTX Pantera Capital

Jak twierdzi Bloomberg, powołując się na zaznajomione ze sprawą źródła, firma Pantera Capital przymierza się do zakupu milionów tokenów SOL po naprawdę atrakcyjnej cenie. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku na wskazanych warunkach, może okazać się strzałem w dziesiątkę! 


  • Ponoć Pantera Capital zamierza zebrać od inwestorów 250 milionów dolarów na zakup tokenów SOL od upadłej giełdy FTX,
  • Zbankrutowane przedsiębiorstwo jest w posiadaniu 41,1 miliona sztuk tej kryptowaluty. Prawdopodobnie byłoby w stanie sprzedać je z dużym dyskontem.

Takie okazje nie zdarzają się za często

Kryptowaluta Solana okazała się jednym z największych wygranych na rynku cyfrowych aktywów, jeśli chodzi o poprzedni rok. Po tym, jak jej kurs zakończył tragiczny dla tej branży rok 2022 na poziomie niespełna 10 dolarów, to od tego momentu token SOL wzrósł o ponad 1420% na swoim wykresie cenowym dobijają do poziomu powyżej 140 dolarów. Kto się odkuł?

Cena Solany
Wykres cenowy Solany na giełdzie Coinbase. Źródło: TradingView

Podczas, gdy wszystkie kryptowaluty traciły na wartości w czasie kryptozimy, która mocno spowolniła dalszy rozwój tej branży, a spadki dodatkowo pogłębił upadek giełdy FTX, Solana odczuła tę sytuację o wiele mocniej niż inne projekty. Wszystko za sprawą tego, że stojący ówcześnie na czele tego przedsiębiorstwa Sam Bankman-Fried był jednym z głównych inwestorów tego altcoina.

Gdy więc okazało się, że jego giełda ukrywa wiele machlojek finansowych, a on sam jest oszustwem i złodziejem, który zdefraudował ponad 8 miliardów dolarów z tej platformy, token mocno stracił w kwestii fundamentów.

Ale jak wiadomo, ekosystem Solany zdołał podnieść się po tamtym tragicznym epizodzie, a jego funkcjonalności oraz projekty oparte na tej sieci w dalszym ciągu napędzają wzrosty kursu natywnego tokena, jakim jest SOL.

Jednakże FTX nadal jest w posiadaniu znacznej ilości tej kryptowaluty, którą obecna dyrekcja giełdy zamierza sprzedać, by pozyskać kapitał na spłatę wierzycieli. I tutaj właśnie pojawia się Bloomberg z informacją, że firma zarządzająca cyfrowymi aktywami – Pantera Capital – przymierza się ponoć do dealu życia.

Jak napisano w artykule, w którym powołano się na zaznajomione ze sprawą osoby, fundusz zamierza pozyskać 250 milionów dolarów na odkupienie SOL od FTX.

Co w tym niesamowitego? Otóż Pantera ma ponoć kupić każdy z tokenów po cenie 59,95 USD, czyli o 57% niższej w porównaniu z dzisiejszą ceną wynoszącą 142 USD za sztukę! 

Jak napisano, w portfelu firmy FTX znajduje się 41,1 miliona sztuk SOL o łącznej wartości około 5,4 miliarda dolarów. Warto zaznaczyć, że taka ilość stanowi około 10% całkowitej podaży kryptowaluty od Solany.

Solana FTX Pantera Capitalreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.