Górnicy bitcoina odnotowali wczoraj drugi najlepszy dzień w historii przychodów | Wiadomości | CrypS.

Górnicy bitcoina odnotowali wczoraj drugi najlepszy dzień w historii przychodów

Karolina Zawodnik
Górnicy BTC

Bitcoin i jego górnicy właśnie przeżyli drugi najbardziej dochodowy dzień w całej historii czołowej kryptowaluty. Dane on-chain pokazują, że przychody z wydobycia BTC były bliskie osiągnięcia rekordu wszech czasów.


  • Górnicy BTC odnotowali w ostatnim czasie wzrost dochodów mający związek m.in. z większą aktywnością w sieci, jak i rosnącą ceną bitcoina.

Górnicy bitcoina zyskują

Jak zauważył Julio Moreno, główny analityk CryptoQuant, w nowym wpisie na X, górnicy BTC niedawno zanotowali dzienne przychody zbliżone do rekordu wszech czasów. Termin “dzienny dochód” odnosi się tutaj do miary łącznych dochodów, jakie osoby wydobywające czołową wirtualną walutę osiągają z nagród za bloki i opłat za transakcje (obie w USD) każdego dnia. 

Nagrody za bloki to wynagrodzenie, jakie otrzymują górnicy za zaangażowanie swojej mocy obliczeniowej i dodanie wydobytego bloku do blockchaina, podczas gdy opłaty za transakcje otrzymują oni za obsługę poszczególnych transakcji.

W ciągu ostatnich kilku lat dochód górników BTC obserwował niedawno ogromny wzrost. Podczas niego podmioty wydobywające bitcoiny zarobiły 75,9 miliona dolarów w ciągu 24 godzin. Był to wynik bliski rekordu wynoszącego 77,3 miliona dolarów ustanowionego w kwietniu 2021 roku. 

Powody gwałtownego wzrostu dochodu 

Jeden rzut oka na wykres wystarczy, aby zrozumieć, że głównym czynnikiem napędzającym był wzrost wartości BTC do rekordowego poziomu. Jednakże, skutek tego wzrostu różni się między dwoma składnikami łącznego dochodu górników.

Dla nagród za bloki, każdy wzrost ceny ma liniowy wpływ, ponieważ wartość tych nagród w USD również wzrasta razem z nią. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost bitcoina w ostatnim czasie, nie jest zaskakujące, że nagrody za bloki również znacząco zyskały na wartości. Natomiast w przypadku opłat za transakcje, związek ten nie jest już tak prosty.

Całkowita opłata zależy od ilości ruchu, jaką blockchain obecnie otrzymuje. Ruch ten zwykle rośnie podczas rajdów cenowych. Obok warto jednak wziąć pod uwagę ruch generowany poprzez zainteresowanie projektami tj. Ordinals. 

Mimo że górnicy cieszą się obecnie wysokimi dochodami, to już w przyszłym miesiącu dojdzie do kolejnego halvingu, czyli wydarzenia, w wyniku którego nagrody za bloki zostaną na stałe zmniejszone o połowę.

Przy obecnych dochodach, które są głównie związane z nagrodami za bloki, górnicy bitcoina mogą niedługo stanąć przed gwałtownym spadkiem swoich dochodów, chyba że cena będzie kontynuować swoją gwałtowną trajektorię wzrostową, aby to zrekompensować, lub w jakiś sposób opłaty transakcyjne wzrosną, aby zmniejszyć tę różnicę.

Górnicy BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.