Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.01.2024]

Kursy kryptowaluta 05.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 5 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin w dół o 40%? Arthur Hayes typuj taką opcję

Gdy rynek kryptowalut wyczekuje w napięciu na decyzję SEC w sprawie ETF-ów na cenę spot bitcoina, współzałożyciel BitMEX z chłodną głową dzieli się swoimi obserwacjami i prognozami na najbliższe miesiące. Hayes wskazuje na pewne groźne sytuacje związane z tego typu funduszami giełdowymi i zaleca wszystkim inwestorom dokładne przemyślenie każdego z ruchów dwa razy w związku ze sprzedażą bitcoina.

Czytaj więcej: „Zdrowa korekta bitcoina” do nawet 40%? Arthur Hayes wróży taki scenariusz

Nowy rok, stare problemy. Plaga ataków hakerów

“DeFi musi się obudzić!”, napisał CEO pewnej firmy zajmującej się oprogramowaniem i ma on sporo racji. Sektor ten wciąż pozostaje bezradny wobec działań hackerów, którzy regularnie wykradają z niego środki z łatwością łamiąc zabezpieczenia protokołów. Sytuacja w social media także nie jest za wesoła. Dziś kluczowa firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem straciła dostęp do swojego konta na X, które wykorzystano do nowego scamu.

Czytaj więcej: Kryptowaluty w niebezpieczeństwie. Pierwsze dni nowego roku przyniosły już kilka ataków hackerów

Czy TIA to nowa “gwiazda” wśród altcoinów?

Trzeba przyznać, że plan marketingowy zespołu Celestii, by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i zbudować sobie fajną społeczność, zadziałał doskonale. Altcoin wzbija się do góry po kolejnych szczeblach w rankingu topowych projektów pod względem kapitalizacji rynkowej, a dziś jego kurs pokazał nowy rekord na wykresie.

Czytaj więcej: Kurs TIA zalicza nowe ATH i skacze ponad 600% od listopada. Analityk twierdzi, że niebawem trafi do TOP10

Specjalny przycisk AI od Microsoft

Gigant technologiczny po raz pierwszy od 1994 roku decyduje się na dodanie specjalnego przycisku w swoich komputerach. Ma on aktywować funkcję asystenta, który będzie w stanie znacznie usprawnić pracę użytkowników urządzeń od firmy założonej przez Billa Gatesa.

Czytaj więcej: Microsoft wprowadza zmiany w swoich komputerach. Pierwszy taki ruch od 30 lat

Europejscy regulatorzy biorą pod lupę kryptowalutowe firmy

Organy nadzorcze działające na terenie “Starego Kontynentu” coraz bardziej przyglądają się podmiotom z branży cyfrowych aktywów. Uzasadnieniem wzmożonych kontroli jest ponoć zbadanie wszystkich możliwych opcji wynikających z “warunków skrajnych” w przypadku współpracy kryptowalutowych firm z instytucjami bankowymi. Co to oznacza? Chodzi ponoć o wyeliminowanie wszelkich potencjalnych zagrożeń wynikających z kooperacji podmiotów z obu sektorów – tego tradycyjnego oraz cyfrowego – na tle finansowym.

Czytaj więcej: UE wszczyna kontrole kryptowalutowych firm. Jaki jest ich cel?

MEXC pod ostrzałem użytkowników

Licząca ponad 10 milionów klientów giełda kryptowalut od kilku tygodni mierzy się z oskarżeniami dot. bezpodstawnego zamrażania ich środków. Chociaż włodarze twierdzą, że wszystkie pojawiające się zarzuty są próbą zdyskredytowania firmy, to jednak sytuacja faktycznie zaczyna wyglądać na poważną. W międzyczasie pojawiają się kolejne doniesienia, że platforma stosuje nielegalne ruchy, przez co może nabawić się naprawdę poważnych kłopotów.

Czytaj więcej: Popularna giełda podzieli los FTX? Kolejne skargi dot. blokowania środków

Kursy kryptowaluta 05.01.2024

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.