Microsoft wprowadza zmiany w swoich komputerach. Pierwszy taki ruch od 30 lat | Wiadomości | CrypS.

Microsoft wprowadza zmiany w swoich komputerach. Pierwszy taki ruch od 30 lat

Jacek Walewski
Microsoft

Dzieje się coś rewolucyjnego. Na klawiaturach Microsoftu po raz pierwszy od 1994 roku pojawi się nowy klawisz. Będzie on służył do wywoływania opcji Microsoft Copilot. Tak, chodzi o naszego osobistego asystenta napędzanego sztuczną inteligencją.


Microsoft i AI

Microsoft przygotowuje się do rewolucji, której fundamentem będzie AI. Nie chodzi już tylko o spektakularne inwestycje w innowacyjne startupy. Firma dodaje też na swojej klawiaturze klawisz „Copilot”. Jak wskazuje jego nazwa, ma on wywoływać cyfrowego asystenta AI Microsoftu.

Firma, którą przed laty założył Bill Gates, ogłosiła wcześniej swoje partnerstwa z liderami rynku AI, takimi jak OpenAI i Meta. Widać, że chce skorzystać na nowej rewolucji technologicznej.

Za pomocą nowego ruchu, spółka chce, jak przekazała na swoim blogu, „umożliwić ludziom łatwiejsze uczestnictwo w transformacji, jaką gwarantuje sztuczna inteligencja”. Nowy klawisz ma być „podstawową częścią klawiatury komputerowej”, a po jego naciśnięciu „wzywamy Copilota”, czyli właśnie naszego osobistego asystenta AI. W czym ma on nam pomóc? Do tego przejdziemy za chwilę.

Gdzie znajdzie się nowy klawisz? Ma zostać umieszczony w miejscu, gdzie teraz jest prawy klawisz „Ctrl” lub przycisk „menu” (wszystko w zależności od modelu komputera). Nowy klawisz klawiatury zacznie się pojawiać na laptopach i komputerach z systemem Windows 11 produkcji głównych producentów, takich jak Dell i HP. I to już od tego miesiąca.

Po co nam asystent AI?

Wróćmy jednak do kwestii nowego narzędzia. Po co nam Copilot? Asystent AI ma nam pomagać w realizacji różnych zadań: od pisania e -maili i przygotowywania dokumentów, po regulację ustawień naszego komputera. Jak widać, może okazać się bardzo przydatny i już za parę lat zapewne nie będziemy sobie wyobrażać życia bez niego.

Sam asystent Copilot jest zasilany generatywnymi modelami AI, takimi jak GPT-4.5 Turbo i Dall-E 3, za którymi stoi partner Microsoftu, czyli wspomniana firma firma OpenAI.

Będziemy nadal tak projektować Windowsa, aby był docelowym miejscem dla AI

– podkreślił Microsoft w swoim poście na blogu.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.