Popularna giełda podzieli los FTX? Kolejne skargi dot. blokowania środków | Wiadomości | CrypS.

Popularna giełda podzieli los FTX? Kolejne skargi dot. blokowania środków

Karolina Kropopek
MEXC ma kłopoty

Coraz więcej klientów platformy przeznaczonej do handlu kryptowalutowymi aktywami, znanej jako MEXC skarży się na ograniczenia nałożone na ich konta. Inwestorzy przypuszczają, iż jest to kolejna giełda zmierzająca ku upadkowi.


  • MEXC budzi niepokój wśród użytkowników, których konta na tej platformie zostały dotknięte niewyjaśnionymi ograniczeniami
  • Niektórzy inwestorzy skarżą się na to, że nie są w stanie wypłacić swoich środków ze wspomnianej giełdy

MEXC w tarapatach?

W czasie, gdy branża wirtualnych walut walczy o odzyskanie zaufania ze strony inwestorów po głośnych upadkach dużych kryptowalutowych platform tj. FTX, czy Celsius Network, kolejna giełda może być zagrożona upadkiem.

Najnowsze oskarżenia skierowane w stronę MEXC płyną od tradera widniejącego pod nickiem „Hashmoney” na X. W udostępnionym poście wyjaśnił on, iż posiadał konto na tej platformie przez ponad 3 lata. W listopadzie 2023 r. zaczął używać jej do handlu kontraktami terminowymi. W wyniku swoich działań zwiększył początkowe saldo z 300 USD do 14 000 USD.

Wszystko wydawało się w porządku do czasu zamknięcia zyskownej transakcji pod koniec grudnia ubiegłego r. Użytkownik ten odkrył, że nie może dokonywać już transakcji ani też wypłacić swoich środków.

Po zajściu tym klient MEXC skontaktował się z obsługą giełdy, aby wyjaśnić tę sprawę. Ta poprosiła go o przejście identyfikacji. Gdy spełnił te wymogi, platforma ta zablokowała jego konto na 60 dni, co uniemożliwiło mu zmianę transakcji trwających na żywo. Przez tę sytuację krach na rynku kryptowalut z 3 stycznia br. pochłonął większość jego środków.

Inne niepokojące doniesienia

Okazuje się, że wyżej opisany przypadek nie jest jedynym. Oskarżenia w stronę MEXC wysnuł niedawno również założyciel platformy transakcyjnej MDXAlgo. Dotyczyły one operacji handlowych. Zauważył on, iż wspomniana giełda dość często nakłada ograniczenia na konta wygrywających traderów, ponieważ działa jako animator rynku zajmujący drugą stronę transakcji.

Model działania MEXC podobno polega na oferowaniu “szalonej ilości nowych altcoinów” w celu pogoni za nowymi użytkownikami. Takim wirtualnym walutom często jednak brakuje wolumenu i płynności. To skłania MEXC do zwiększenia płynności i działania jako animator rynku. W momencie, gdy traderzy osiągają duże zyski, pojawia się konflikt interesów.

Założyciel MDXAlgo zauważa, iż zakres problemu jest nieznany, jednak obok wskazuje na możliwe podobieństwo między MEXC i FTX. Zaleca on więc, aby traderzy omijali szerokim łukiem tę giełdę.

MEXC ma kłopotyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.