"Zdrowa korekta bitcoina" do nawet 40%? Arthur Hayes wróży taki scenariusz | Wiadomości | CrypS.

„Zdrowa korekta bitcoina” do nawet 40%? Arthur Hayes wróży taki scenariusz

Filip Dzięciołowski
Arthur Hayes

Już tylko 5 dni dzieli nas od ostatecznej daty wydania werdyktu SEC w sprawie ETF-ów na cenę spot BTC. Już teraz można napotkać wiele opinii, że przełomowa informacja od regulatora może nadejść nawet dziś! W międzyczasie ceniony kryptowalutowy inwestor podzielił się swoją prognozą dot. ceny bitcoina.


  • Arthur Hayes spodziewa się, że po zatwierdzeniu bitcoinowych ETF-ów kurs tego aktywa może szybko wzrosnąć do poziomu 60-90 tys. dolarów,
  • Po tych wydarzeniach może jednak nastąpić silna korekta, która jednak będzie „zdrowym” zjawiskiem. Wiele rzeczy będzie uzależnione też od kwestii decyzji FOMC dot. stóp procentowych,

Arthur Hayes obstawia na spadki kursu BTC

Założyciel i były dyrektor generalny giełdy BitMEXArthur Hayes – opublikował wczoraj (tj. 4 stycznia) nowy esej na swoim blogu. Wpis zatytułowany „Signposts” (z angielskiego „drogowskazy) zawiera dość zaskakującą jak na tego inwestora prognozę dot. kursu największej z kryptowalut.

Otóż Hayes dzieli się w nim swoimi oczekiwaniami, jakoby bitcoin miał w przyszłych miesiącach napotkać znaczną korektę cenową, która sprowadzi jego kurs nawet do 30% w dół. Biznesmen zaznacza jednak, że cena największego z cyfrowych aktywów może nawet zanurkować o 40% w następstwie odpalenia ETF-ów dot. jego rynku spot. Należy podkreślić, że Hayes określa prognozowane spadki mianem „zdrowej korekty”.

Ceniony przedsiębiorca przejawia dość dużą pewność siebie w kwestii prognoz dot. konkretnego czasu tych spadków, a następnie wybicia kursu bitcoina. Jak napisał, pod koniec lutego kurs powinien zacząć rosnąć w następstwie startu napływania miliardowego kapitału od instytucji na poczet wspomnianych funduszy giełdowych. Wtedy nawet istnieje możliwość skoku poziomu ceny BTC to tej z listopada 2021 roku, czyli dotychczasowego ATH wynoszącego 69 tys. dolarów.

W marcu natomiast amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) ma przekazać, co dalej ze stopami procentowymi. Hayes skłania się ku scenariuszowi, że Jerome Powell ogłosi informację dot. ich obniżek.

Co za tym idzie, założyciel BitMEX planuje wykupić opcje sprzedaży z datą wygaśnięcia 28 czerwca. Jak napisał, ​​pomimo wyższych kosztów dłuższych wygaśnięć, jest to jego zdaniem bardziej opłacalna opcja.

 

Hayes wspomina także o tym, by zachować „zdrowy dystans” do kwestii masowych napływów walut fiducjarnych do funduszy śledzących cenę spot bitcoina. Jak wyjaśnia, nie można przy tym wykluczyć potencjalnej opcji rug pulla w kwestii płynności dolara, czyli jednak wycofania się wielu podmiotów z tych funduszy po jakimś czasie.

Z tego też właśnie powodu inwestor decyduje się zaczekać na kolejne zakupy BTC, aż nie zapadnie marcowa decyzja FOMC. Ponadto zachęca wszystkich do podejmowania ostrożnych decyzji  dot. wyboru ceny wykonania opcji sprzedaży. Zaleca poruszać się w przedziale od 20% do 25% kwoty w oparciu o aktualną kwartalną cenę kontraktu futures.

Arthur Hayesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.