Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 04.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 4 marca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin stale rośnie! Na giełdach jest coraz mniej BTC

Bitcoin przebił dziś poziom 66 000 USD! Dane on-chain pokazują, że jesteśmy w bardzo ciekawym miejscu, jeśli chodzi o aktualny etap hossy, a najlepsze dopiero jeszcze przed nami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu weekendu ze scentralizowanych giełd wypłynęło kilka miliardów dolarów w BTC i wcale nie zostały one przelane na poczet ETF-ów. To również o czymś świadczy.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina znów rośnie, a z giełd kryptowalut odpływa największa ilość BTC od 6 lat

Pantera Capital wyjaśnia, dlaczego warto obserwować Stacks oraz dYdX

Ciężkie czasy tworzą silnych graczy, a tych charakteryzuje to, że dostarczają praktyczne rozwiązania, na które jest lub dopiero będzie popyt. Takie projekty mogą więc mocno zarobić w czasie hossy, o czym piszą analitycy Pantera Capital i wskazują na 2 projekty, których fundamenty są obecnie bardzo silne.

Czytaj więcej: Te 2 altcoiny mają silne fundamenty i mogą mocno wzrosnąć w czasie hossy – twierdzą analitycy Pantera Capital

Memecoiny wykręcają niesamowite liczby

Kryptowaluty powiązane z tematyką memów w ostatnich dniach zaliczyły niesamowity wystrzał na swoich wykresach cenowych. Niektóre z nich potrafiły wzrosnąć o kilkaset procent, a dziś wiele z nich dalej kontynuowało ten rajd w stronę północy.

Czytaj więcej: Memecoiny skaczą w kilka dni o kilkaset procent! Ich wolumen obrotu wzrósł o 3000%

Inflacja może zahamować hossę – twierdzi Grayscale

Nowa hossa na rynku kryptowalut rozkwita coraz bardziej, ale analitycy z Grayscale ostrzegają, że w pewnym momencie jej rozwój może zostać spowolniony. W swoim raporcie przestrzegają przed działaniami amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), która może zacząć przegrywać dotychczasową walkę z inflację (w której to bank centralny na razie jest zwycięzcą). Wygląda jednak na to, że “eksperci” ze wspomnianej firmy nieco zbyt mocno podkolorowali swoją tezę, spojrzeli na całą sytuację zbyt negatywnie i nie odrobili przy tym kilku lekcji z teorii.

Czytaj więcej: Wzrosty kryptowalut zostaną zahamowane przez 2 czynniki – wskazuje Grayscale

Kennedy Jr. atakuje JPMorgan i BlackRock

Robert F. Kennedy Junior zaatakował osoby zasiadające w Kongresie Stanów Zjednoczonych, których działania dążą do osłabienia pozycji bitcoina. Twierdzi, że są one lobbowane przez odpowiednie instytucje finansowe oraz opłacane, by tylko prowadzić antykryptowalutową politykę. Kolejna szalona teoria spiskowa probitcoinowego kandydata na prezydenta czy może wie o czymś, co nie wypłynęło jeszcze do mediów?

Czytaj więcej: Kandydat na prezydenta USA mówi, kto opłaca wrogów bitcoina zasiadających w Kongresie


Newsy z weekendu


Luty okazał się równie złym miesiącem, co styczeń, jeśli chodzi o ataki hakerów

Luty okazał się niestety kolejnym miesiącem z rzędu, w którym cyberprzestępcy nie próżnowali. Doszło do wielu ataków na giełdy kryptowalut oraz dokonano licznych oszustw. Wraz z kolejnymi wzrostami na wykresach cenowych cyfrowych aktywów, będzie pojawiało się coraz więcej “magików” od inwestowania, którzy będą kusili, byście oddali im swoje pieniądze na poczet ich pomnożenia. Również możemy dostrzec już coraz więcej oszustów, którzy będą chcieli nauczyć Was tradingu. Uważajcie!

Czytaj więcej: CertiK publikuje raport za luty dot. kradzieży kryptowalut. Od początku roku stracono już 343,5 mln USD

ETF-y na BTC w Hongkongu notują wielki przypływ gotówki

Sytuacja kryptowalut w Hongkongu w zeszłym roku uległa diametralnej zmianie. Dzięki temu, że jest to niezależnie działający region administracyjny Chin, to pochodzące z Państwa Środka firmy mogą inwestować w bitcoina właśnie za pośrednictwem hongkońskich funduszy giełdowych (ETF-ów). Jak widać, na Wschodzie także rozpoczął się szał na największą z kryptowalut.

Czytaj więcej: ETF BTC w Hongkongu „puchnie” od kapitału. Chiny ruszyły na zakupy bitcoinów?

Solana się nie zatrzymuje i stale pnie do góry na swoim wykresie cenowym

Mimo ostatniej awarii sieci Solany i odpływu środków z produktów inwestycyjnych dot. tego altcoina, jego kurs nadal pnie się ku górze i zdobywa nowe lokalne szczyty. Wiele cenionych osób z branży kryptowalut mocno kibicuje temu projektowi i prognozuje, że jego rajd cenowy jest dopiero na początku swojej drogi.

Czytaj więcej: Cena Solany wzrosła o 575% w rok. Wczoraj jej kurs był najwyżej od 23 miesięcy

AI wykosi urzędników z Wielkiej Brytanii

Sztuczna inteligencja się nie zatrzymuje. Jest po rozmowie kwalifikacyjnej w rządzie Wielkiej Brytanii. Chce zabrać pracę urzędnikom, a zwłaszcza tym, którzy zajmują się sprawami parlamentarnymi. Okazuje się jednak, że to rozwiązanie może optymalizować wiele spraw, przez co sporo kluczowych procesów nabierze tempa.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja chce zabrać pracę kolejnej grupie zawodowej. Będziecie zaskoczeni, na kogo padło

Naukowcy mają pomysł, jak rozwiązać problem metaverse’u

Wygląda na to, że mamy przełom w badaniach nad rozwojem metaverse’u. Została jeszcze jedna kwestia do załatwienia.

Czytaj więcej: Wi-Fi zrewolucjonizuje metaverse? Tak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w Singapurze

Górnicy BTC oficjalnie wygrywają w sprawie przeciwko rządowi USA

Administracja Joe Bidena kapituluje w sprawie, wobec której gigant miningu – Riot Platforms – postanowił domagać się swoich praw w sądzie. Urzędnicy chcieli mocno nadużyć swoich przywilejów i zagrozić tym sektorowi wydobycia bitcoina. Nie tym razem,

Czytaj więcej: Wygrana rynku miningu w USA. Urzędnicy poddają się walkowerem

 

Kursy kryptowalut 04.03.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.