Kurs bitcoina znów rośnie, a z giełd kryptowalut odpływa największa ilość BTC od 6 lat | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina znów rośnie, a z giełd kryptowalut odpływa największa ilość BTC od 6 lat

Jacek Walewski
ile dziś kosztuje bitcoin

Firma analityczna Glassnode zauważyła właśnie ciekawe zjawisko. 1 marca z giełd kryptowalut wypłacono aż 2,3 miliarda USD w cyfrowych aktywach. Czy to zapowiedź sporego ruchu w górę?


  • Kurs bitcoina przebił ponownie poziom 64 000 USD i rośnie dalej,
  • Jak wskazują analitycy, z giełd kryptowalut wypłacono ostatnio rekordową ilość kapitału, co może sugerować, że przed nami wzrosty.

Kurs bitcoina w górę, a wartość kryptowalut na giełdach w dół

Nie sądzę, żebym wcześniej widział coś takiego

napisał na X James Van Straten, analityk Cryptoslate.

O co mu chodzi? O to, co działo się w ostatnim czasie na giełdach kryptowalut. Glassnode podało, że według stanu na dzień 2 marca całkowita wartość bitcoinów przechowywanych na głównych giełdach spadła do poziomu 2 286 347 BTC, o wartości około 142,5 miliarda USD. To zaś oznacza najniższy poziom takich aktywów przechowywanych na giełdach od marca 2018 r.

Z Binance wypłacono BTC w ogromnych ilościach.

Wypływy z Binance są interesujące, ponieważ nie mają nic wspólnego z ETF-ami

– wskazał Van Straten.

Dodał do postu zrzut ekranu przedstawiający najwyższe transakcje wypłat z Binance.

To jest ponad 50 milionów USD wypłat z Binance

– podsumował analityk.

Cena bitcoina rośnie obecnie przez ETF-y?

W momencie pisania tego artykułu cena bitcoina wynosi 65 134  dolarów. Oznacza to wzrost o 5,3% w ciągu ostatnich 24h, a w skali tygodnia BTC podskoczył o aż 27%.

Kurs BTC
Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Za 1 ETH natomiast płaci się 3510 USD, co z kolei oznacza skok o 2,94% od wczoraj i 14% w ciągu 7 dni

Wiele osób zakłada, że ostatnie wzrosty to robota ETF-ów. Czy tak w istocie jest? W pewnym sensie tak. Tyle że – jak zauważył analityk Cryptoslate – inwestorzy detaliczni też powoli kupują bitcoiny.

Możemy być obecnie w bardzo interesującym momencie. Rynek jest o krok przed halvingiem, który zwyczajowo rozpoczynał zawsze główną część hossy i ponad roczne wzrosty (przecinane oczywiście korektami).

Obecnie bardziej świadomi inwestorzy kupują BTC i zaczynają ich hodlowanie. Sygnałem do opuszczenia rynku będzie wejście na rynek “ulicy”. Ten etap cyklu jest jednak jeszcze przed nami.

ile dziś kosztuje bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.