ETF BTC w Hongkongu "puchnie" od kapitału. Chiny ruszyły na zakupy bitcoinów? | Wiadomości | CrypS.

ETF BTC w Hongkongu “puchnie” od kapitału. Chiny ruszyły na zakupy bitcoinów?

Jacek Walewski
Chiny

CSOP Asset Management, firma działająca na rynku kapitałowym w Hongkongu, ujawniła w wywiadzie dla Reutersa, że jej produkt będący przedmiotem obrotu giełdowego – fundusz CSOP Bitcoin Futures ETF – może pochwalić się gwałtownym wzrostem liczby zarządzanych aktywów (AUM).


  • ETF BTC w Hongkongu rośnie w siłę i cieszy się coraz większą popularnością,
  • Możliwe, że wkrótce to znów Chiny będą napędzały wzrosty na rynku kryptowalut.

ETF w Hongkongu rośnie w siłę

Powstanie ETF-ów BTC w USA rozpoczęło nową epokę w świecie finansów. Pokazało, że w kryptowaluty można inwestować w inny sposób niż tylko kupując coiny na giełdach. Widać to na przykładzie CSOP.

Wzrósł nie tylko jego wskaźnik AUM, ale też wolumen obrotu. Średni dzienny obrót funduszu CSOP Bitcoin Futures ETF wzrósł, osiągając w tym roku poziom 2,8 miliona USD w porównaniu z 0,97 miliona USD w roku ubiegłym.

Jak zauważył Alessandro Zhu, zastępca dyrektora ds. instrumentów o stałym dochodzie w CSOP Asset Management, gwałtowny wzrost popytu wynika z różnych czynników. Wskazał na styczniowe powstanie spotowych ETF-ów bitcoina w USA. Do tego zapewne dochodzi też skok ceny BTC.

Zhu zauważył również, że pomimo zakazu handlu kryptowalutami w Chinach kontynentalnych, zagraniczne chińskie instytucje finansowe inwestują w ETF-y bitcoina w Hongkongu. Ten napływ kapitału instytucjonalnego i rosnące zainteresowanie detaliczne wyniosły fundusz ETF CSOP Bitcoin Futures na nowy poziom.

To Azja napędzi dalsze wzrosty?

Wiele osób od dawna twierdzi, że liberalizacja przepisów w Hongkongu dot. kryptowalut może sprawić, że wzrostów na rynku nie będzie już napędzany głównie przez Zachód. Chiny mogą ponownie starać się wyrwać tę pałeczkę (a dokładniej: bitcoiny).

Kennix Chan, dyrektor wykonawczy Victory Securities, wskazał mediom na znaczną liczbę wniosków dot. stworzenia ETF-ów na bitcoinie, jakie zostały złożone w ostatnich miesiącach w biurze Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu.

Samo to miasto-państwo umacnia swoją pozycję jako centrum kryptowalut w regionie. Tak jak zauważają eksperci, Chińczycy mogą inwestować legalnie w cyfrowe aktywa za pośrednictwem Hongkongu. Możliwe, że to test Pekinu przed liberalizacją handlu bitcoinami w Państwie Środka.

Chinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.